Limon hırlıyor

Ayşenur.lokum

Paylaşımcı Üye
Arkadaşlar kuşumun eşi Limon dünden beri hırlıyor.Kuyruk aşağı yukarı sallanıyor ,dışkı gayet normal ne cıvık ne katı. Uçuyor iştahı yerinde kilosu normal ağzını açıp kapatmıyor.Eve ilk geldiği gün böyle bir problem vardı veteriner ilaç verdi geçmişti,ben ek olarak okaliptüs yağı da kullandım en küçük odaya aldım kuşumu gece boyunca .şimdi tekrar başladı ama eskisi kadar kötü değil hırlama .Şuan bir de tüy döneminde yulaf,aspur ,b vitamini verdim Tavsiyelerinizi bekliyorum

Tüy döneminde değilse b vitamini vermeye gerek yok multivitaminin içinde var belirli miktar
Hocam bir kaç gün önce tüy dönemine girdi ondan verdim.Hocam bu solunum problemi eşini etkiler mi ,eşinden ayırırsam ikisi de strese girer.Dişi kuşum yaklaşık olarak 4 5 aydır bizimle birlikte yaşıyor,uçurduğum zaman eşi nereye gitse o da oraya gidiyor konuyor birbirine çok bağlılar.

Hocam bir kaç gün önce tüy dönemine girdi ondan verdim.Hocam bu solunum problemi eşini etkiler mi ,eşinden ayırırsam ikisi de strese girer.Dişi kuşum yaklaşık olarak 4 5 aydır bizimle birlikte yaşıyor,uçurduğum zaman eşi nereye gitse o da oraya gidiyor konuyor birbirine çok bağlılar.
@Recai SULAMİS hoca daha iyi tavsiye verir
Neo terramycin kullanılıyor da son çare ilaç olsun

Benim dişi kuşum da aynı böyle başladı ama hırıltı yerine uçarken vikliyordu. Yeme-içmesi vs çok iyi durumdaydı. Bir hafta sonra kursağı şişmeye başladı ve boğuluyor gibi sesler yapmaya başladı. @Callejon un da dediği gibi veteriner neo-terramycin, probiyotik, vitamin ve silikondioksit desteği verdi. Eğer iştahta, harekette, ötme kalitesinde ve dışkıda bozulma varsa veterinere götürün çünkü tek bir sebep tek bir hastalığın habercisi olmayabiliyormuş.

Benim dişi kuşum da aynı böyle başladı ama hırıltı yerine uçarken vikliyordu. Yeme-içmesi vs çok iyi durumdaydı. Bir hafta sonra kursağı şişmeye başladı ve boğuluyor gibi sesler yapmaya başladı. @Callejon un da dediği gibi veteriner neo-terramycin, probiyotik, vitamin ve silikondioksit desteği verdi. Eğer iştahta, harekette, ötme kalitesinde ve dışkıda bozulma varsa veterinere götürün çünkü tek bir sebep tek bir hastalığın habercisi olmayabiliyormuş.
Sadece hırıltı var uçunca hırıltı olmaz uyku modundayken olur ,iştahı da gayet yerinde maşallah

Geri