Lekeli dışkı

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan AsiBulut
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

AsiBulut

Meraklı Üye
Kuşumun 2 gündür dışkısının şekli düzgün ama etrafında azıcık leke bırakıyordu. Dün gece kekik çayı yaptım ve içirdim elimle. Yani suluk elimdeydi kendi içti baya sonra kaldırdım suluğu temiz su koydum. Geçen sefer işe yaramıştı ama bu gece kuşum çok büyük ve çok lekeli pislemiş. Uyanır uyanmazda sadece sıvı dışkıladı su dökmüş gibi. Ne yapmam lazım ilk lekelenmede prebiyotik kullanmıştım geçmeyince kekik çayı yapmıştım. Şuanda prebiyotik kullanamam birazdan başka şehire gidiyoruz 8 saatten fazla evde olmayacağız. Geldiğimde başka ne yapmam lazım? Şimdi darı koyuyorum kafese eğer 1-2 gün daha geçmezse veterinere gideceğim 😔 Şuan tam uyanamadığı için hareketlimi bilmiyorum ama ben odadan çıkınca ötüp duruyor. Susmuyor yani. Kendim evde ballı kraker yapmıştım o sebep olmuş olabilir mi? Hamuru fazlaysa eğer daha önce hiç yapmadım bilmiyorumda ama yemiş biraz
20230625_174004.jpg
20230626_075925.jpg

Kuşumun 2 gündür dışkısının şekli düzgün ama etrafında azıcık leke bırakıyordu. Dün gece kekik çayı yaptım ve içirdim elimle. Yani suluk elimdeydi kendi içti baya sonra kaldırdım suluğu temiz su koydum. Geçen sefer işe yaramıştı ama bu gece kuşum çok büyük ve çok lekeli pislemiş. Uyanır uyanmazda sadece sıvı dışkıladı su dökmüş gibi. Ne yapmam lazım ilk lekelenmede prebiyotik kullanmıştım geçmeyince kekik çayı yapmıştım. Şuanda prebiyotik kullanamam birazdan başka şehire gidiyoruz 8 saatten fazla evde olmayacağız. Geldiğimde başka ne yapmam lazım? Şimdi darı koyuyorum kafese eğer 1-2 gün daha geçmezse veterinere gideceğim 😔 Şuan tam uyanamadığı için hareketlimi bilmiyorum ama ben odadan çıkınca ötüp duruyor. Susmuyor yani. Kendim evde ballı kraker yapmıştım o sebep olmuş olabilir mi? Hamuru fazlaysa eğer daha önce hiç yapmadım bilmiyorumda ama yemiş birazEkli dosyayı görüntüle 68195Ekli dosyayı görüntüle 68194
Şuanda biraz hareketlendi salıncağıyla oynadı sonra yemini yemek için tellere tutunmak yerine tüneğe uçmayı tercih etti. Gün doğduğunda baktığımda böyle uyuyordu bir anlamı var mı bilmiyorum, salıncağından düşecek diye seslenerek uyandırdım sonra başını sırtına koyup normal uyumaya devam etti. Bu şekilde uyumasının bir anlamı var mı?
20230626_072951.jpg

Şuanda biraz hareketlendi salıncağıyla oynadı sonra yemini yemek için tellere tutunmak yerine tüneğe uçmayı tercih etti. Gün doğduğunda baktığımda böyle uyuyordu bir anlamı var mı bilmiyorum, salıncağından düşecek diye seslenerek uyandırdım sonra başını sırtına koyup normal uyumaya devam etti. Bu şekilde uyumasının bir anlamı var mı? Ekli dosyayı görüntüle 68196
Kafes boş duruyor ama oyuncağı var sadece kafes içinde asılı olduklarında onlara sinir olup saldırıyor sinirli sesler çıkarıyor, kafes dışında elimde sallıyorum elimden tırmanıp oynuyor 😊

3 gün üst üste probiyotik verip gözlemleyin biraz bozulmuş dışkıları
Evden çıkarken yine düzgün yaptı yazdım ama göndermeyi unutmuşum. Tamam yapayım her gece yatmadan önce temizlerim kafesini. Gece dışkılarına bakarım 3 günün sonunda tekrar atarım 😊👌🏻 teşekkür ederim 🙏🏻💙

Kuşum dışkısı hala değişmedi hocam bu şekilde sulu lekesiz ama büyük dışkılıyor. Haşlanmış patates vermeyi denedim ama pek yemedi. İştahı yerinde sürekli yemliğe iniyor ama gördüğüm kadarıyla çok sık su içiyor. Ötüşü normal oyuncaklarıyla oynuyor ama pek hareket etmeyi tercih etmiyor. Tüy dökümüne girdi vücudunun her yerinde tüy tüpçükleri var ve bütün kuyruk tüylerini döktü yeniden çıkıyor karnı ağrıyor olmalı. Şuanki sebebi tüy dökümü olabilirmi ne yapmam lazım veterinere gitmelimiyim

Ekli dosyalar

• 20230703_164437.jpg
    20230703_164437.jpg
    669.6 KB · Görüntüleme: 13
Kuş mineral bloğu çok mu tüketiyor?
Bilmiyorum kafesinde mineral bloğu var kendim kemirdiğini görmedimde baya kemirmiş gibi duruyor bir şey yedikten sonra ağzını ona siliyordu. Minerak bloğu yüzündenmi böyle? Çıkarıyorum o zaman hemen

Bilmiyorum kafesinde mineral bloğu var kendim kemirdiğini görmedimde baya kemirmiş gibi duruyor bir şey yedikten sonra ağzını ona siliyordu. Minerak bloğu yüzündenmi böyle? Çıkarıyorum o zaman hemen
Dışkı rengini, mineral bloğu çok tüketen kuş dışkısına benzettim. Gözlemlerime göre mineral bloğu çok tüketen kuşların dışkısı hafif grimsi oluyor. Çıkartmanıza gerek yok, sorun yaratmaz.

Dışkı rengini, mineral bloğu çok tüketen kuş dışkısına benzettim. Gözlemlerime göre mineral bloğu çok tüketen kuşların dışkısı hafif grimsi oluyor. Çıkartmanıza gerek yok, sorun yaratmaz.
Çok kemirim kursağında birikmiş olamazmı, iştahı azaldı darı koydum onu yiyor sadece yeme inmiyor yine

Olmaz bir şey.
Neşesi olmadığı için mi azaldı yoksa yem kaynaklı bir isteksizlik mi var?
Neşesi yerinde oynuyor dışarı çıkarıyorum halıda koşturuyor kafamda geziyor. Yemden olduğunu sanmıyorum ilk aldığımda iştahla yedi şimdide sadece kanarya yemlerini ayıklayıp yiyor. Az önce kafes dibinde ızgaranın altına düşen darı tanelerine ulaşmaya çalıştığını gördüm. Dışkısının renginde sıkıntı yok sulu kısmı peçetede leke bırakmıyor ama büyük ve sulu dışkılıyor. Tüyde olduğu için olabilirmi veterinere gitmelimiyim 🥺

Neşesi yerinde oynuyor dışarı çıkarıyorum halıda koşturuyor kafamda geziyor. Yemden olduğunu sanmıyorum ilk aldığımda iştahla yedi şimdide sadece kanarya yemlerini ayıklayıp yiyor. Az önce kafes dibinde ızgaranın altına düşen darı tanelerine ulaşmaya çalıştığını gördüm. Dışkısının renginde sıkıntı yok sulu kısmı peçetede leke bırakmıyor ama büyük ve sulu dışkılıyor. Tüyde olduğu için olabilirmi veterinere gitmelimiyim 🥺
Sıcaklardan dolayı da dışkı değişimi yaşayabiliyorlar aynı şekilde tüyde olmasıda etkiliyordur. Neşesi iştahı yerindeyse sorun olacağını sanmıyorum. Siz vitamin ve probiyotiği eksik etmeyin. İlaçlık bir durumu yok çünkü

Sıcaklardan dolayı da dışkı değişimi yaşayabiliyorlar aynı şekilde tüyde olmasıda etkiliyordur. Neşesi iştahı yerindeyse sorun olacağını sanmıyorum. Siz vitamin ve probiyotiği eksik etmeyin. İlaçlık bir durumu yok çünkü
Tamamdır çok teşekkür ederim 💙

Geri