Lütfen Bi bakar mısınız

Gözem Elma

Emektar Üye
Muhabbet Kuşu Üreticisi
1 yaşlarına yakın bir çiftim var salonda televizyonun açık olduğu her zaman oturduğumuz odada masanın üstünde duruyorlar bugün salonda otururken erkeğin dişinin üstüne ayak attığını gördüm yuvalığı taktım sorum şu yönde kuşları sakin bir odaya mı alıyım yoksa birbirlerine yem kustukları salonda mı kalsın yer değişikliği yapmam gerekir mi rahatsız etmemek açısından ancak dediğim şeyler salonda oldu sakin arada bir girdiğimi başka odaya alıyım mı kafesi

Kuşlarınız salon ortamına alışmış. Ve erkeğiniz kızışmış durumda. Salonda çok rahatsız edecek bir durum yoksa yer değişikliği yapmayın. Keyifli hobiler

Kuşlarınız salon ortamına alışmış. Ve erkeğiniz kızışmış durumda. Salonda çok rahatsız edecek bir durum yoksa yer değişikliği yapmayın. Keyifli hobiler
Günlük oturduğumuz televizyonun hep açık olduğu Bi ortam salon işte ama birbirlerine burda yem kusuyorlar sanırım bizi yadırgamadılar televizyondan rahatsız olmuyorlar sanırım değiştirmiyim kafese yaklaştığımda kaçmıyorlar oraya buraya aksine birbirlerini kaşımaya devam ediyorlar sorun olmaz sanırım çiftleşmek için değil mi salonda kalmaları anlattığım şeyler doğrultusunda

Evet çiftleşme istekleri ayak atma birbirlerine kur yapmaları vs. Size ve ortama alıştıkları için sıkıntı olacağını düşünmüyorum.

Evet çiftleşme istekleri ayak atma birbirlerine kur yapmaları vs. Size ve ortama alıştıkları için sıkıntı olacağını düşünmüyorum.
Ve eğer çok olmayacaksa şu kuşun kaç aylık ya da yaşında olduğunu bana söyleyebilir misiniz ?

Ekli dosyalar

• IMG_8078.JPG
    IMG_8078.JPG
    1.1 MB · Görüntüleme: 18
  • IMG_8112.JPG
    IMG_8112.JPG
    744.7 KB · Görüntüleme: 18
  • IMG_8053.JPG
    IMG_8053.JPG
    624.2 KB · Görüntüleme: 18
Bana 5-6 aylık gibi geldi lutinolarda yas tahini biraz zor gözleri tam net bir şekilde resim paylaşırsan daha net konuşa bilirim. İris belli olmuyor fotoda

Bana 5-6 aylık gibi geldi lutinolarda yas tahini biraz zor gözleri tam net bir şekilde resim paylaşırsan daha net konuşa bilirim. İris belli olmuyor fotoda[/QUOTE
En net bu şekilde çekebildim

Ekli dosyalar

• IMG_8117.JPG
    IMG_8117.JPG
    676 KB · Görüntüleme: 14
  • IMG_8118.JPG
    IMG_8118.JPG
    901.5 KB · Görüntüleme: 14
  • IMG_8119.JPG
    IMG_8119.JPG
    908.5 KB · Görüntüleme: 15
7-8 aylık biraz daha bekle çifte girmesi için 2 aykadar daha bekle.

Kuşlarınız henüz daha yavru. Erken yavru almak geri dönülmeyecek zararlar ortaya çıkartır. Daha önce de size tavsiye edildiği üzere acele etmeyin. Yoksa kuşların sağlıklarinı bozarsınız. Lutinonuz henüz 2-3 aylık bir kuş. Erkeğin fotoğrafina da özellikle baktım. O da 3 aylık civarı. En az 9 aylıkken eşe atmalı ki kuşları istenmeyen sonuçlar oluşmasın.
Sabır acı meyvesi tatlıdır. Nisana kadar beklemenizi tavsiye ederim keyifli hobiler dilerim.

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kuşlarınız henüz daha yavru. Erken yavru almak geri dönülmeyecek zararlar ortaya çıkartır. Daha önce de size tavsiye edildiği üzere acele etmeyin. Yoksa kuşların sağlıklarinı bozarsınız. Lutinonuz henüz 2-3 aylık bir kuş. Erkeğin fotoğrafina da özellikle baktım. O da 3 aylık civarı. En az 9 aylıkken eşe atmalı ki kuşları istenmeyen sonuçlar oluşmasın.
Sabır acı meyvesi tatlıdır. Nisana kadar beklemenizi tavsiye ederim keyifli hobiler dilerim.

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Teşekkür ederim bahsettiğim kuşlar bunlar değil zaten tavsiyenizi dikkate alıcam peki sorduğum ilk sorduğum soru hakkında peki salonda kalmaları sorun yaratır mı Bi yardımcı olur musunuz

resmini gönderdiginiz kuş henüz yavru çiftleşemez ama diğer ayak atan çiftleşmeye yatkın olan kuşlar salona size ve ortama alışmışlar fazla rahatsız etmezseniz yuvalıklarını takıp iyi bir bakım yaparsanız çiftleşirler güzel sonuçlar alabilirsiniz.asıl yerlerini bu saatten sonra degiştirirseniz yadırgayabilirler.yem mama sularına sirke vitamin nijer tohumu vs takviyeler uygulayınız fazla rahatsız etmeyiniz su ve yem sık degiştiriniz.onlar karşılıgını vereceklerdir.

resmini gönderdiginiz kuş henüz yavru çiftleşemez ama diğer ayak atan çiftleşmeye yatkın olan kuşlar salona size ve ortama alışmışlar fazla rahatsız etmezseniz yuvalıklarını takıp iyi bir bakım yaparsanız çiftleşirler güzel sonuçlar alabilirsiniz.asıl yerlerini bu saatten sonra degiştirirseniz yadırgayabilirler.yem mama sularına sirke vitamin nijer tohumu vs takviyeler uygulayınız fazla rahatsız etmeyiniz su ve yem sık degiştiriniz.onlar karşılıgını vereceklerdir.
peki yavru dediğiniz kuş erkek kuş kur yaptığında eğilip hafiften kuyruğunu kaldırıyor yani bu yavru bi kuş için normal mi acaba ?

peki yavru dediğiniz kuş erkek kuş kur yaptığında eğilip hafiften kuyruğunu kaldırıyor yani bu yavru bi kuş için normal mi acaba ?

normal veya anormal o konuda daha profesyonel arkadaşlar bahsetsinler ama kur da yapsa henüz erken en azından 8 9 aylık olsunlar bi

normal veya anormal o konuda daha profesyonel arkadaşlar bahsetsinler ama kur da yapsa henüz erken en azından 8 9 aylık olsunlar bi

Geri