Kuyrukta şekil bozukluğu

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan Ceza_cz
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Ceza_cz

Yeni Üye
Merhabalar, kuşun kuyruğunda bir tuhaflık var gibi geldi bana. Sizce bı problemmi var?

Ekli dosyalar

• IMG_20180209_150233.jpg
    IMG_20180209_150233.jpg
    3.6 MB · Görüntüleme: 63
  • IMG_20180209_150242.jpg
    IMG_20180209_150242.jpg
    3.7 MB · Görüntüleme: 54
Tüy değişimlerinde kuyruk tüyleri de zamanla düşer ve yenisi gelir. O kuyruk tüyü düşecek daha sağlıklı bişekilde çıkacaktır sıkıntı yok.

Tüy değişimlerinde kuyruk tüyleri de zamanla düşer ve yenisi gelir. O kuyruk tüyü düşecek daha sağlıklı bişekilde çıkacaktır sıkıntı yok.
Tüy değişimi ne zaman olur? Kaçıncı aydan sonra tüyleri değişmeye başlar?

Kuşu tam olarak göremiyorum ama kafa tüylerine göre 6-7 aylık civarı olabilir 2. tüydedir büyük ihtimal. kuşlar senede 2 defa tüy değişimine girerler b vitamini ve yeşillik takviyesi ile sağlıklı bir şekilde tüy değişimini atlatırlar. Sağlıksız ortamda strese girmiş bir kuş ise tüyden çıkması uzun sürer.

Kuşu tam olarak göremiyorum ama kafa tüylerine göre 6-7 aylık civarı olabilir 2. tüydedir büyük ihtimal. kuşlar senede 2 defa tüy değişimine girerler b vitamini ve yeşillik takviyesi ile sağlıklı bir şekilde tüy değişimini atlatırlar. Sağlıksız ortamda strese girmiş bir kuş ise tüyden çıkması uzun sürer.
Ben kafa türlerinde ki renk açılmasını merak ediyorum mesela, benim kuşum mavi ve şu an 3-3,5 aylık civarında bildiğim kadarıyla zamanla kafasının üstündeki siyah çizgiler kaybolup yüz kısmı beyaz oluyormuş mavilerde, bu değişim ne zaman olacak acaba?

Bu gelişim tüm yaşamı boyunca devam edecektir. ama ilk tüy değişiminde kafadaki çizgiler giderek kaybolup düzleşecek 2. tüyden sonra da oturacaktır. Bu kuşta çoğu oturmuş zaten ama biraz daha devam edecektir. kuşun taşıdığı gene göre yüzü beyaz veya sarı yüz olabilir.

Geri