Kuyruk sekmesi var gibi

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan Paşali
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Paşali

Yeni Üye
Videoda göründüğü gibi kuyruk sekmesi var gibi ama kabarma yorgunluk durgunluk belirtileri göstermiyor aksine çok hareketli iştahı iyi haftalık probiyotik gervit multivitamin ve limonlu su veriyorum fakat kuyruk sekmesi var gibi sorun nedir anlayamadım.

Evet gözü tamamen iyileşti şükür yeme içmesi çok iyi azlama yok gün içerisinde dışkısı 4 normal yapıyorsa bir sulu dışkı yapıyor ve biraz cıvık yapıyor tüy dökme döneminde bu arada enerjisi iyi kur bile yapıyor bana topuyla oyunun oynuyor uyku düzeni biraz eve halkı yüzünden düzensiz sadece genel olarak böyle paşa

Kanatları geldiginden berri böyle aslında ama ne gibi sıkıntısı var ki kanat düşüklüğünün

Evet gözü tamamen iyileşti şükür yeme içmesi çok iyi azlama yok gün içerisinde dışkısı 4 normal yapıyorsa bir sulu dışkı yapıyor ve biraz cıvık yapıyor tüy dökme döneminde bu arada enerjisi iyi kur bile yapıyor bana topuyla oyunun oynuyor uyku düzeni biraz eve halkı yüzünden düzensiz sadece genel olarak böyle paşa
Tüy döneminde dışkı değişimi olabilir aynı şekilde durgunluk vs de gözükebilir. Ve benim kendi kuşumun tüydeyken kuyruğu bir tık fazla sekiyor. Sizinki de çok fazla değil. Tüyden sonra gözlemlemek daha doğru olur. Bu süreçte sekme de ekstra anormal artış ya da iştahsızlık, nefes alırken ses çıkarma vs olursa konuyu güncelleyin.

Kanatları geldiginden berri böyle aslında ama ne gibi sıkıntısı var ki kanat düşüklüğünün
Ne zamandır sizde kuş?
Kekik spreyi yapabilirsiniz bu arada, kuşu üşütmeyin yalnız. Tüydeyken hem tüylerine hem de solunuma iyi gelir. Forum arama moturuna yazarsanız tarifini vermişimdir.

8 aydır bende önceki dönemlerde herşey normal geliyordu bana
Kekik spreyini önermiştiniz evet baktım ona başlayamadım daha ama kekik çayı yapıp verdim bir kere
Paşada değişiklik olursa durumu güncelleyeceğim Merve hanım teşekkür ederim ilginize

@Merve Hanım rahatsız ediyorum kekik spreyi yaptım ama gözünede ister istemez gelecek karışımdan sorun olur mu?

Merhaba @Merve hanım güncelenmek için yazıyorum kuş bu arada 4 aydır bende yanlış yazmışım. Kuyruk sekmesi arttı iyce burununda 3 gün önce sümük gibi baloncuk çıkardı aynı burnu bugün tıkanmış fotoğrafta attığım gibi kabarması yok iştahı yerinde dışkısı bi düzenli bi düzensiz devam ediyor
Kekik spreyini 2 gündür kullanıyorum
Öneriniz nedir acaba

Ekli dosyalar

• 31D8A81D-71B6-4884-BF01-5F5AC95E803C.jpeg
    31D8A81D-71B6-4884-BF01-5F5AC95E803C.jpeg
    855.6 KB · Görüntüleme: 31
Yakın çevremdeki veterinerlere sordum anlamadıklarını getirmememi söylediler malesef ki

Bu şekilde yaptı

Ekli dosyalar

• 7323BC6C-A26F-4AA1-B453-346439ECFC1C.jpeg
    7323BC6C-A26F-4AA1-B453-346439ECFC1C.jpeg
    614 KB · Görüntüleme: 24

Videoları ve dışkıyı şimdi çektim

Dediğiniz ilaçlar ağır ilaçlarmış biraz dışkısı şimdi iyi gibi daha doğal yollara başvursam kötüyemi gider diyosunuz

Ekli dosyalar

• E3E663AB-2C92-474E-973E-C79212D9766B.jpeg
    E3E663AB-2C92-474E-973E-C79212D9766B.jpeg
    788.1 KB · Görüntüleme: 20
Kuyruk sekmesi olması öncesinde de gözünde kızarıklık olması doğal yolun ötesinde olduğunu gösteriyor. Zaten doğal yolları yapıyorsunuz birde okaliptus yaprağı alabilirsiniz, solunuma iyi gelir. Gerisi size kalmış. Kullanıp kullanmama kararı size ait

Tamam @Merve Hanım evet gözünde ilaç yaramıştı teşekkür ederim birini temin edip kullanacağım

Geri