Kuyruk problemi

lordeagle

Yeni Üye
Selam arkadaslar bir kac ay once muhabbet kusumun kuyruk tüylerinden bırı kırıldı aylardır asagıdakı resımdekı gıbı kaldı kusun kuyrugu kalan kısmın kökü cok saglam cımbız yardımı ıle ceksem sorun olurmu bide kus 5 aylık olmasına ragmen kuyruk tuylerı hıc uzamıyo ve cok kısa nedenı nedir yardımcı olabılecek varmı

Ekli dosyalar

• D0F85134-FF49-4D2B-8DDF-9F11CD499AD1.jpeg
    D0F85134-FF49-4D2B-8DDF-9F11CD499AD1.jpeg
    714 KB · Görüntüleme: 27
  • 3F3B1990-DFF1-4560-A375-BE68DCB58E1E.jpeg
    3F3B1990-DFF1-4560-A375-BE68DCB58E1E.jpeg
    1.3 MB · Görüntüleme: 26
Maalesef tam fikrim yok veteriner bu konu hakknda size bilgi verebilir fakat cımbızla tüyü çekseniz canı çok yanmaz mı? Ben yapmazdım.

Çekmeniz sorun oluşturmaz. Fakat beklerseniz kuş tam tüy dökümüne girdiğinde kendiliğinden düşecektir.

6 aydan itibaren kuyruk da dahil olmak üzere uzun tüylerini dökmeye başlarlar. B Vitamini desteği ve protein ağırlıklı besinler, ayrıca her türlü biber çeşidi ile daha sağlıklı tüylere sahip olacaktır. Tüy çekmeyin, bunu düşünmek için çok erken

6 aydan itibaren kuyruk da dahil olmak üzere uzun tüylerini dökmeye başlarlar. B Vitamini desteği ve protein ağırlıklı besinler, ayrıca her türlü biber çeşidi ile daha sağlıklı tüylere sahip olacaktır. Tüy çekmeyin, bunu düşünmek için çok erken
6 ıncı ayını doldurmasını beklıycez o zaman kuyrugundakı o kırık kısım kalıcımı olur yoksa dokermi dökmezse cekmemde sıkıntı olurmu bıde vitamin olarak cocuk vıtamını supravit ve kuslar ıcın olan multıvıtamin verıyorum dogrumu yapıyorum sızın onerdıgınız bı vitamin markası varmı

Elzem bir durum olmadığı müddetçe 1 yaşından önce çekme yapmayın çünkü kendiliğinden dökülmesi daha sağlıklı. Ayrıca çekme işlemi sırasında az da olsa tüy kökünün zarar görüp bir daha çıkmama ihtimali de var. Ben vitamin olarak hipraminchok tavsiye ediyorum

6 ıncı ayını doldurmasını beklıycez o zaman kuyrugundakı o kırık kısım kalıcımı olur yoksa dokermi dökmezse cekmemde sıkıntı olurmu bıde vitamin olarak cocuk vıtamını supravit ve kuslar ıcın olan multıvıtamin verıyorum dogrumu yapıyorum sızın onerdıgınız bı vitamin markası varmı
Merak etmeyin benim kuşumda da aynı durum olmuştu ve sonra kendi kendine düşürdü kuyruğunu. Çekerseniz size güveni azalabilir. Bekleyin o yüzden.

Elzem bir durum olmadığı müddetçe 1 yaşından önce çekme yapmayın çünkü kendiliğinden dökülmesi daha sağlıklı. Ayrıca çekme işlemi sırasında az da olsa tüy kökünün zarar görüp bir daha çıkmama ihtimali de var. Ben vitamin olarak hipraminchok tavsiye ediyorum
Tesekkurler

Çekmeden önce 6 7 saç telinizi tutun aynı anda çekin bakalım ne kadar acıyacak ona göre karar verirsiniz

Çekmeden önce 6 7 saç telinizi tutun aynı anda çekin bakalım ne kadar acıyacak ona göre karar verirsiniz
Keyfımden cekıcem demedım cani bir ınsanda degılım acıycagını bende tahmın edyorum aylardır oyle kaldı kuyrugu ne yapmam gerektıgını ögrenmeye calısıyorum laf sokmaya calıscagınıza varsa bıldıgınız yardımcı olmaya calıssanız daha yararlı olursunuz

Geri