Kuyruk ısırma sorunu

Aşkımkuş

Yeni Üye
Arkadaşlar merhaba 1 yaşında erkek muhabbet kuşum var iki gündür kanat uçlarını ısırıp kanatıyor.Bugün arka parmağından yeni çıkan tırnağını tekrar kopardı.Neden böyle yapıyor anlamıyorum.Görüş ve yardımlarınıza ihtiyacım var, lütfen yardım edin..Kafeste tek ama gün boyu onunla ilgileniyorum yalnız bırakmıyorum ve her gün kafes temizliği yapıyorum.Uyuyup uyanıcam kafeste onu kanlar içinde bulcam korkusundan panik atak geçircem yakında

1.Bit, Akar ve parazit sorunu olup olmadığını kontrol edin.
2. Uyku saatlerine ve düzenine dikkat edin uykusunu bozacak yada uykusuz bırakacak bir etken olup olmadığını kontrol edin.
3. Banyoluk takabilir yada spreyleme yapabilirsiniz.
4.Vitamin takviyesini ihmal etmeyin özellikle B vitamini takviyesi yapınız.
Parazit için ensesine ilaç damlatmışlardı haziran ayında.her hafta kafesin diplerine bit spreyi sıkıyorum.banyo yapıyor.sürekli tüy dökümüne girdiğinden vitamini haftada bir, bir damla olcak şekilde avisol a veriyorum.Uyku sorununa dicek lafım yok cünkü cadde üzerinde oturuyoruz çok fazla ses var.Eğer diğer yaptıklarımda yanlış ve ya eksik olan varsa söyleyin lütfen.Şimdiden teşekkür ederim

Parazit için ensesine ilaç damlatmışlardı haziran ayında.her hafta kafesin diplerine bit spreyi sıkıyorum.banyo yapıyor.sürekli tüy dökümüne girdiğinden vitamini haftada bir, bir damla olcak şekilde avisol a veriyorum.Uyku sorununa dicek lafım yok cünkü cadde üzerinde oturuyoruz çok fazla ses var.Eğer diğer yaptıklarımda yanlış ve ya eksik olan varsa söyleyin lütfen.Şimdiden teşekkür ederim

Tüy dökümü için b vitamini takviyesi yapmalısınız.

Sera vitamin plus alsam yeter mi sizce bazı yerlerde bu vitamini çok övmüşlerde

Geri