Kuyruğu yok

alidiyebiri

Meraklı Üye
Selamlar arkadaşlar,

Bu kuşu 1 ay önce bir üreticiden aldım . Aldığım yerde de köşeye sinmiş masum duruyordu. Geldiğinde 1 hafta tüneğe çıkamadı . İlk iki gün tabanda köşeden ayrılmadı zaten , eldende kaçmıyordu hiç . İyi bir bakımla toparladı şimdi tünekde duruyor genelde sakin ama eskiye göre daha hareketli hatta diğer kuşları dövüyor arada yemliği kapıyor . Ama halen kuyruğu yok ve uçamıyor. Sanki kanatları küçük kalmış gelişmemiş . Ne yapabilirim bı önerimiz varmı ? Birde cinsiyeti dişi mi ben emin olamadım

nCfWcq.jpg

nCwHhP.jpg

erkek, bir de çok tatlıymış kuşunuz. kanat kuyruk gelişimi sonradan tamamlanıyor henüz küçük oldugu için. benim kuşum da öyleydi 2 ay sonra kuyruğu falan tamamen normalleşti.

Redmi Note 6 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

erkek, bir de çok tatlıymış kuşunuz. kanat kuyruk gelişimi sonradan tamamlanıyor henüz küçük oldugu için. benim kuşum da öyleydi 2 ay sonra kuyruğu falan tamamen normalleşti.

bir de ceresi net gözükmüyor belki o kısmı beyazdır.

Sanki kanatları kesilmiş gibi. Kuyruğunda bu kadar kısa olması normal değil. Acaba kuyruğunu da kestiler mi yada annesi mi yoldu. Ama üretici den almışsınız kanatlarını neden kessin ki. B vitamini öneriliyor tüy gelişimi için ..

Nasıl bir üretici anlamadım. Bir üretici böyle bir kuşu nasıl verir.. Satın alırken söylemedi mi durumunu.
Bu kuşun uçuş kanat tüyleri ve kuyruk tüyleri yok maalesef. Çıkacağını da sanmıyorum.
Kuşu özellikle ben istedim. İyi olmadığını söyledi ama tüyler ilgili bı durumdan bahsetmedi. Ölürse gel başka bir kus veririm dedi. Masum durduğu için ben seçtim kuşu. Çözüm varmıdır bu yavrunun derdine ?

Kuşta tüy hastalığı var. Maalesef bu şekilde hayatına devam edecek.

Not : Kuş dişi..

Merhaba. Yaklaşık 10 gün önce bir aylık erkek muhabbet kuşu olarak Limon 'u aldım. Yavru olduğu için kuyruğu yok sandım ama sonradan araştırdığımda 1aylik yavruların bile kuyruklarının olduğunu gördüm. Çok da ürkek bir kuş parmaktan, elden sürekli korkuyor kaçıyor.Zaten ucamıyor. Umarım tüy hastalığı yoktur ama bir bakabilir misiniz sizce sorun ne ?
IMG-20230808-WA0011.jpg
IMG-20230808-WA0010.jpg
IMG-20230808-WA0009.jpg

Geri