kusun ceresi

mikail yilmaz

Yeni Üye
ustalar bi bakarmisiniz bi abinin kusu yardim istedi ama çözemedim ne oldugunu bi bilgim yok daha yeni boyle oldu dedi

Ekli dosyalar

• received_1568261383230627.jpeg
    received_1568261383230627.jpeg
    220.1 KB · Görüntüleme: 41
  • received_1568363476553751.jpeg
    received_1568363476553751.jpeg
    87.6 KB · Görüntüleme: 38
Enfeksiyon kapmış gibi duruyor ama sebebini ve çözümünü bilmiyorum bu yüzden yardımcı olamıyorum geçmiş olsun görünce çok üzüldüm.

Terramycin merhem varsa yara olan yerlere sürün. Yoksa ve imkanınız varsa nöbetçi eczaneden temin edin. Kısa sürede müdahale etmekte yarar var

Terramycin merhem varsa yara olan yerlere sürün. Yoksa ve imkanınız varsa nöbetçi eczaneden temin edin. Kısa sürede müdahale etmekte yarar var
aynen abi kus benim degil bi arkadasi bana soyledi bende anlamadim ama terramiycn surdum her ihtimale karsi benim kuslardan kalma neden olmus olabilir acaba

Küçük bir yara enfeksiyon kapıp yayılmış olabilir. Bunu bilmemiz pek de mümkün değil. Terramycin'den daha güçlü bir antibiyotikli krem varsa, eczacıya danışarak kullanabilirsiniz

Baş kısmı olduğu için kremi yeme ihtimali çok düşük, sık sık kullanın ki enfeksiyon yayılmasın

Gerek yok. Yarayı temizlemek şu an için yeterli. Eğer dışkıda önemli bir değişiklik tespit ederseniz o zaman kullanmanız gerekebilir.

Enfeksiyondan çok mantara benziyor çünkü tüylerini de dökmüş. Oksijenli su ve travazol alsın eczaneden. Günde 3 defa oksijenli suyu yarı oranında sulandırarak yara yerleri pamuk veya peçete ile silsin. Sonrasında Travazol krem sürsün. 4-5 gün sürer tedavi.

Enfeksiyondan çok mantara benziyor çünkü tüylerini de dökmüş. Oksijenli su ve travazol alsın eczaneden. Günde 3 defa oksijenli suyu yarı oranında sulandırarak yara yerleri pamuk veya peçete ile silsin. Sonrasında Travazol krem sürsün. 4-5 gün sürer tedavi.
veterinerde trosyd diye krem vermis oksijenli suyla temizleyip en son abi oyle dedi

ben soylerim yine abiye duruma gore donerim size kus cok hareketli ishalide yok ben pek anlamadim yani

Muhtemelen kafesteki tellere sürterek yaptı ve enfeksiyon aldı denildigi gibi terramycin kullanin

Geri