Kusumun Rahatsızlığı Ne?

Mustafa1982

Meraklı Üye
Arkadaslar selam...Digada kalmis bir muhabbet kuşu yakaladım ilk buldugumda durumu kötüydü. .hemen eve getirdim...evde bir tane daha muhabbet kuşu var...buldugum muhabbet kuşunu ayrı bir kafese koydum ne olur ne olmaz diye. ...Kuş derin derin nefes alip veriyor kuyruğu inip kalkiyordu ve ileri derecede ishaldi...Evde SERA V PLUS VİTAMİN vardi..ilk 3 gün suyuna karıştırdım toparlar gibi oldu..sonra petshop a götürdüm, ,AVIASTIM ve AVISOL verdi...yaklasik 10 gun hergun suluguna 8 damla aviastim damlattim...8 gunun sonunda 5 gun boyunca avisol damlattim yine 8 damla. ...Kus biraz daha toparlandi ama durgunlugu devam ediyordu...Ishali biraz kesilmişti cogunlukla sıvı kaka yapiyordu arada kati yapiyordu. ...Veterinere götürdüm, ,kusunuz hava kesesi iltihabi olmuş dedi...cocuklar icin kullanilan AMOKLAVİN BID 750 GENIS SPEKTURUMLU ANTİBİYOTİK ile yine cocuklar icin kullanilan PROVIT MULTIVITAMIN yazdi receteye. .. antibiyotik sabah ağza 2 damla aksam agza iki damla....vitamin ise günde sadece bir damla....bu şekilde uygulama yapacaksin dedi....8 gundur ayni saatlerde bu ilaclari veriyorum bu sekilde.....ishal geçti. .otmeye başladı, cevreye karsi baya duyarli oldu,,yemini yiyor deli gubi.......Ama şöyle bir durum var,Kusu ilk buldugum da fiyk fiyk diye deribden ses geliyor du simdi neredeyse gecmek üzere ama ara ara da olsa fiyk fiyk diye ses geliyor. ....Astim olma ihtimali var mi arkadaslar? ?? Ayrica astimin kalıcı tedavisi varmi?????

Ben yakından görüp dinleyemediğim için kesin bir şey söylemek istemem ama bence bir sorun yok kuşunuzda. Ötüş şekillerinden bitanesi bu olabilir mi? Nefes almakta zorlanır gibi bir ses mi çıkarıyor?

Kuslardaki astiminsanlardaki gibi olmuyor , veterinerin önerdiği ilaclari SAATlerine dikkat ederek vermeye devam edin , kusunuz aksamlari hhalsiz ve keyifsizse , kabariksa hiriltili ses aliyor ve kuyrugu sallaniyorsa astım veya nezledir.cesitli sebzelerden kombinasyon yaparak vitamin değeri yuksek sebze salatalari verin kusunuza .

Evet nefes alirken her zaman olmasada fiyk fiyk diye derinden ses çıkarıyor ..kafese yaklastigimda cildiriyor dönüp duruyor kerata :)..ilk buldugumda kuyruğu nefes alirken inip inip kalkiyordu...onu hallettik o gecti...ama normal bir mihabbet kusuna gore biraz derinden nefes aliyor gibi sanki ...birde sol kanadı cok az sarkik...kanatlarindaki tüy miktarı az...veteriner sahibi tarafından çekilmiş yada doğada saldırıya uğramış olabilir diyor ....hayvanda yara bere,,yada tümör yok....kaandinin hafif sarkik olduğunu dun farkettim...acaba tüy eksikliginden mi bana oyle geldi ....offf kafam karıştı

Bir resmi varsa daha çok yardım eden çıkacaktır. Görmeden bir şey söylemek güç malesef kanatlar hakkında

AKsam resim cekip atarım videosu var ama resmi yok..videoyu nasil yuklerim

Geri