Kusumun goruntusu normal mi?

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan deniz-
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
daha iyi bilen birilerinin cevaplaması lazım fakat bence yok birde o plastik tüneği çıkartmalısın kuşunda ayak mantarı gibi sorunlara yol açabilir tahta kullanman daha iyi olacaktır.

Kusumun tuyleri ve goruntusu normal mi hastalik belirtisi var mi?

Sorun göremedim. Kuşunuzda öğürme kusma var mı peki? Sorayım yine de.
Bu arada boyalı kafes,plastik tünek kullanmayı önermiyoruz. Ballı yemin de içeriğini bilmiyor iseniz gerçek bal kullanılıp kullanmadığı katkı maddesi olup olmadığı belli değilse vermeyin önermiyoruz.
Bu arada takviye olarak probiyotik, multivitamin, b vitamini ve karaciğer destek takviyesi kullanıyor musunuz?

Kusumun tuyleri ve goruntusu normal mi hastalik belirtisi var mi?

Merhaba kuşunuzun gagasının rengi büyük oranda siyah buda kansızlık belirtisidir. Kuşunuz da kan yapıcı ürünler kullanmanız gerekiyor yulaf fındık ceviz olabilir isterseniz direkt listeyide atabilirim buraya

Merhaba kuşunuzun gagasının rengi büyük oranda siyah buda kansızlık belirtisidir. Kuşunuz da kan yapıcı ürünler kullanmanız gerekiyor yulaf fındık ceviz olabilir isterseniz direkt listeyide atabilirim buraya
atarsaniz cok iyi olur

Sorun göremedim. Kuşunuzda öğürme kusma var mı peki? Sorayım yine de.
Bu arada boyalı kafes,plastik tünek kullanmayı önermiyoruz. Ballı yemin de içeriğini bilmiyor iseniz gerçek bal kullanılıp kullanmadığı katkı maddesi olup olmadığı belli değilse vermeyin önermiyoruz.
Bu arada takviye olarak probiyotik, multivitamin, b vitamini ve karaciğer destek takviyesi kullanıyor musunuz?
Hayir öğürme kusma yok pilastik tunekleri tahta tarzi tuneklere cevirecegim en kisa zamanda herhangi bur vitamin vermiyorum sizce hangilerini vermeliyim

Hayir öğürme kusma yok pilastik tunekleri tahta tarzi tuneklere cevirecegim en kisa zamanda herhangi bur vitamin vermiyorum sizce hangilerini vermeliyim

Takviye vermeniz gerekir yoksa kuşta vitamin mineral eksikliği sonucu hastalıklar ortaya çıkabilir.
Genel olarak kullanmanızı önerdiğim şeyler multivitamin,probiyotik, kalsiyum,karaciğer koruma ve b vitamini takviyesi.
Röhnfried gervit,Röhnfried bt amin forte ve Röhnfried sedochol öneririm,Röhnfried'in yetkili il bayiliği olan karadenizpet.com dan alabilirsiniz 20-25 ml kadar yeterli olur.
Probiyotik olarak entrobac kullanıyorum ama içinde vitamin var dolayısı ile vitamin içermeyen probiyotik öneririm size,kanatlı oil prozim öneririm.
Kalsiyum desteği için kafeste kalamar kemiği olsun. İsterseniz powermax'ın mineral blok taşını da alabilirsiniz içeriği geniş bir ürün.

Not: Vitamin alırsanız kullanırken art arda vermeyin,sık vitamin vermek karaciğere zarar verebilir dalak büyümesine neden olabilir. Doğru programda vermek gerek. Haftada 1 kez multivitamin,haftada 1 kez probiyotik verin. Bt amin forteyi 15 günde 1 verin. Tüy dökme döneminde 2 kez verin,b vitaminini 2 kere vereceğiniz hafta gervit vermeyin. Sedochol 15 günde 1 verin. Bt amin forteyi bu hafta verdiyseniz diğer hafta vermeyin onun yerine sedochol verin,yani sedochol ve bt amin forteyi dönüşümlü verin.

Röhnfried gervit Röhnfried entrobac ve Röhnfried bt amin forte sizin için yeterlidir daha fazla takviye sorunlara yol açabilir kalan ihtiyaçlarını doğal yollardan sağlamaya çalışın kan yapıcı ürünler listesi:
Yulaf
Buğday
Mercimek
Çiğ ceviz
Çiğ fındık
Çiğ badem
Çekirdeksiz kuru üzüm
Kuru kayısıK
uru incir
KeçiboynuzuH
urma
Dut