Kusum yumurtladi ;)

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan Tefo040
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Tefo040

Yeni Üye
Selam arkadaslar Muhabbet kusum biraz önce yumurtladi. 4 aydir beraberlerdi. Ama üzücü olan erkek kusum dün kusmaya baslamisti , halsiz sekilde kafesin tabanda duruyodu, veterine götürdüm kursaginda hic yem yokmus. Igne yaptilar, antibiyotik veriyolar, Yem yemedigi icin pazartesine kadar orda kalacakmis... karma karisik duygular icindeyim. Erkek kus gelince kafesine birakayim mi , hersey normal devam edermi ki, Dikkat etmem gereken birsey varmi ,

İnşallah döner ama biraz zor gibi kursak mantarı ilerlemiş

Insallah, kusun yumurtladina sevinemedim bile.

Ekli dosyalar

• DABACC42-8AD2-44B3-9D05-4C0EF1A0B803.jpeg
    DABACC42-8AD2-44B3-9D05-4C0EF1A0B803.jpeg
    1.9 MB · Görüntüleme: 24
Geçmiş olsun, dişiye iyi bakın, imkanınız varsa sabah akşam yumurta maması yapın, eğer severek ve çok yiyorsa günde bir sefer yapın, bulunduğu ortamı sıcak tutun (25-28 derece civarı). Bu sayede üzerine daha çok yük binecek olan dişiyi biraz da olsa rahatlatmış olursunuz. Erkek kuşunuz inşallah iyi olur. Geldiği zaman, kendini toparlayana kadar ayrı bir kafeste, ayrı bir odada dursun.

Sagolun ilgilendiniz icin. Kusum bugun geldi. Iyi saglikli görünüyor, biraz halsiz sadece, hafta sonu tekrar igne olmaya gidecek, disi kus biraz önce ikinci yumurtayi yapmis. Yumurtalar dolu mu bos mu bilmiyom. Herkese hayirli üretimler.

Burdan da gözlemlerimi paylasmak istedim. Nijer ve havuc veriyodum kuslara, Ama daha Cok nijer fayda ediyo kusu kizistirmaya. Yumurtlamadan 1 hafta önce falan kusun kanatlari düsmeye basladi ve bel kismi büküktü, kuyruk sürekli asagi yukari salliyordu, yumurtadan bir gün önce kakasi kocamandi.

Geri