Kusum kafese girmek istemiyor

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan zerenymn
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

zerenymn

Yeni Üye
Muhabbet kusu rastgele balkondan eve girdi Bi kaç gün önce küçük Bi odada baktık komşumuzdan yem aldık 2 gün böyle geçti arada tüm eve salıyorduk sahibini arıyoruz ama bulana kadar kafes alalım dedik aldık kafesten çok korktu girmedi yemle soktuk kendi zıpladı kafeste beklerken sorun yok ama yavaş yavaş alışsın diye odasında saldım sonra çok zor soktum iceri girmek istemedi sonunda girdi arkamı döndüğümde kafes koltuğun üstünde çapraz duruyordu önümde yemi ve suyu döküldü hemen korktuğunu farkettim odaya saldım kafesi toparladım her yer yem oldu oda çok korktu sonra toparlamak için kafese sokmam gerekti elime bile gelmedi çok kotu hissettim Bi yem ile soktum yine kafese yine kafeste Bi sorun yok gibi neşeli ama benden korkuyordur diye korkuyorum

Geldiği evde çok serbestse o yüzden kafese alışmamış olabilir. Bide tabi kafes kendi kafesinden başka bir kafes, başka bir ev, başka bir sahip o yüzden korkması, alışma sürecinin olması çok normal :)
Onu kafese koymak için zorlamayın ama tünekle alıp kafes kapısına doğru götürebilirsiniz. Parmağınıza geliyorsa yine o şekilde yapabilirsiniz. Ama avcunuza vs almayın. Kafesin içine oyuncak koyun çıngıraklı alanı daraltmayan oyuncak olsun. iki tünek ve bir salıncak olsun. Ve kafes dışında yem yedirmeyin. Kafes içinde yesin sadece yemini. Karnı acıktığında illaki girecektir zaten kafesine. Dal darı seviyordur, kafese dal darı koyun işe yarayabilir :)
Kuşunuzun fotoğrafını atar mısınız, hizliresim.com a yükleyip linkini buraya atabilirsiniz. Birde artık sahibinin bulunması çok zor olur. O artık sizin ailenizin minik bir parçası 🌸

Geldiği evde çok serbestse o yüzden kafese alışmamış olabilir. Bide tabi kafes kendi kafesinden başka bir kafes, başka bir ev, başka bir sahip o yüzden korkması, alışma sürecinin olması çok normal :)
Onu kafese koymak için zorlamayın ama tünekle alıp kafes kapısına doğru götürebilirsiniz. Parmağınıza geliyorsa yine o şekilde yapabilirsiniz. Ama avcunuza vs almayın. Kafesin içine oyuncak koyun çıngıraklı alanı daraltmayan oyuncak olsun. iki tünek ve bir salıncak olsun. Ve kafes dışında yem yedirmeyin. Kafes içinde yesin sadece yemini. Karnı acıktığında illaki girecektir zaten kafesine. Dal darı seviyordur, kafese dal darı koyun işe yarayabilir :)
Kuşunuzun fotoğrafını atar mısınız, hizliresim.com a yükleyip linkini buraya atabilirsiniz. Birde artık sahibinin bulunması çok zor olur. O artık sizin ailenizin minik bir parçası 🌸
Çok teşekkür ederim🌸 sahibini mahalleye falan sorusturuyoruz dal dari ile daha kolay alıştı gercekten

Çok teşekkür ederim🌸 sahibini mahalleye falan sorusturuyoruz dal dari ile daha kolay alıştı gercekten
Rica ederim ne demek 🌸
Ama fazla alışmasın dal darıya yoksa yemini yemez. Bu da istenmeyen bir durumdur.
Kafesinde vakit geçirmesine izin verin, her gün salmayın gerekirse, kafesini biraz sevsin, keşfetsin..

Her hayvanın yeni bir eve ve yeni sahiplerine alışmak için zamana ve sabra ihtiyacı olduğuna katılıyorum.

Geri