Kusum kaç aylik

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan ebayirr
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

ebayirr

Meraklı Üye
Merhabalar yaklaşık 3 ay önce üreticiden bir çift kuş aldım eve getirdiğim de dişide yumurta vardı kafesin içine yumurtladı yabancılık çekti dedim herhalde aradan 3 ay geçmesine rağmen hala tık yok çok sessizler kuş sesi açmasam ötecekleri yok. Mama takviyesi yaptım , tohum takviyesi yaptım , vitamin takviyesi de yaptım ama sonuç aynı dişi kızışıyor yavaş yavaş ama erkekte kızışma belirtisi yok akşama kadar ikiside gagalarını birleştirip aşıklar gibi bir birine bakıyorlar. Kafes temizliği tamam aklınıza gelecek tüm imkanlar var ama tık yok YouTube yi acıyorum çiftleşen kuşlara bakıyorum kafes küçük pis bakımsız acaba biz mi çok önem veriyoruz da kötü oluyoruz [emoji16] kuşların resimlerini ekliyeyim de size zahmet yaşları kaç acaba yardımcı olursanız sevinirim.
Üst deki fotolar ilk geldiklerinde ki fotolar yumurta vardı
8eadbf2bae2e1db958839c4b2366d45b.jpg
665f76b59809dc9822ab3bd3199922e7.jpg
e21fb8410c0842f80885fc13f7070406.jpg
4949849e7be459e1728eeccfbebe818f.jpg
d2a05467c9a28a0996e5ce495be199a4.jpg
8633a8c72ca97066fd7b1c11e5226fe3.jpg

General Mobile 4G Dual cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Son düzenleme:
Kafes düzeninde önemli nokta cifleşmelerine engel olmuyacak genişlik tünek düzeni. İkincisi sesiz ortam ve ilki göstermeme kafes yüksek yerde olması hiç girmediğin bi odaya al sadece yemine suyuna bak gerisinide sabırla bekliyeceksin dişi hertürlü kur yapar zorlar erkeği en önemlisi yine sesiz ortam :)

Kafes düzeninde önemli nokta cifleşmelerine engel olmuyacak genişlik tünek düzeni. İkincisi sesiz ortam ve ilki göstermeme kafes yüksek yerde olması hiç girmediğin bi odaya al sadece yemine suyuna bak gerisinide sabırla bekliyeceksin dişi hertürlü kur yapar zorlar erkeği en önemlisi yine sesiz ortam :)
Hocam eşim de bende çalışıyoruz akşam 6 dan 7 den önce kimse eve gelmiyor kafesim Çifthane iki tünek var duvara asılı kafesim ortalama 1.5 metre yükseklikte işin maddi kısmın da değilim inanın yavru sevmek o kadar istiyorum ki takıntı bundan ibaret milletin kuşu elde çiftleşir bizim ki ciftlesmiyor bazen ikinci çifti almayı düşünüyorum ama hanım kıyamet koparır herhalde [emoji23][emoji23]

Hocam eşim de bende çalışıyoruz akşam 6 dan 7 den önce kimse eve gelmiyor kafesim Çifthane iki tünek var duvara asılı kafesim ortalama 1.5 metre yükseklikte işin maddi kısmın da değilim inanın yavru sevmek o kadar istiyorum ki takıntı bundan ibaret milletin kuşu elde çiftleşir bizim ki ciftlesmiyor bazen ikinci çifti almayı düşünüyorum ama hanım kıyamet koparır herhalde [emoji23][emoji23]

Ben aldım bugün hiç pişman değilim hanım ne derse desin dedim bi cesaret aldım :D

Geri