kusum hasta gorunuyor

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan citcit
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
C

citcit

Guest
kusumun gagasinin bi tarafindaki tugler dokuldu ve yaklasik 3 haftadir bu halde basta duzelir zannettim o yuzden bekledim ama biraz daga artti gibi. neden oldugu ve ne yapacagim hakkinda bilgisi olan varsa cok sevinirim
BREPdQ.jpg

rmjM4P.jpg

XDyk10.jpg

kusumun gagasinin bi tarafindaki tugler dokuldu ve yaklasik 3 haftadir bu halde basta duzelir zannettim o yuzden bekledim ama biraz daga artti gibi. neden oldugu ve ne yapacagim hakkinda bilgisi olan varsa cok sevinirim
BREPdQ.jpg

rmjM4P.jpg

XDyk10.jpg

Kuşunuzda mantar başlamış. Gagasının üstüne doğru ilerlediğini görüyorum. Eczaneden 5 6 tl ye temin edebileceğiniz DERMO TROSYD adlı mantar ilacını kuşunuzun gaga çevresi gagasının üstü ve gaga altına sürerek kullanırsanız geçicektir. Yalnız bu işlem sırasında kremi kuşun gözüne değirmeyiniz. Burun deliklerinide krem ile tıkanmaması için özen gösteriniz. 3 4 gün sabah akşam kullanırsanız üylerin yeniden çıktığını ve gaganında düzeldiğini görüceksinizdir ayrıca son olarak 1 adette gaga taşı yerleştirin kafese yok ise. Şimdiden geçmiş olsun.

kusuma soylenilen tedaviyi yaptim ama hala ayni sekilde tuyleri cikmiyor acaba baska bir sey olabilir mi ? ya da 1 ay tuylerin cikmasi icin yeterli degil midir? gaga tasini da hiv kullanmiyor gagasini her yere suruyor

Bakteri kaynaklı başka bişeyde olabilir. Tüyler 1 ayda çıkabilirde çıkmayabilirde. Kuşlarda tüy düşünde uyaran bi yapıları yok. O nedenle hemen çıkmayabilir. Bi kanatlı veterinerin tüylerine test yapması iyi olur. Bi fotoğrafını da koyarsanız şu anki halini görmüş oluruz. Gaga taşını daha gözünün önünde bir yere koyun. Bazı kuşlar hemen benimsemeyebiliyorlar. Bir de ilacı 4. günden sonra kestiniz inşaallah. Daha uzun süre kullanmak zararlı. Geçmemesi durumunda 2 hafta aradan sonra tekrar denemek gerekiyor ilacı.

ayni soylediginiz sekilde kullandim. Bugun veterinere gittik ve 14 gun boyuncz avipom merhem kullanmami soyledi umarim ise yarar :(

Umarim ise yarar gecmis olsun

Geri