kusum 1 aydir kusuyor iyilestiremedim :(

irmakbicirik

Yeni Üye
merhaba kusum 1 aydir kusuyor ilk olarak veterinere gittim 5 gun baytril verdim daha sonra hemen ardindan mikostatin adli surubu sulugundan 6 damla 1 hafta icirdim duzelmedi.ardindan flagly surubu sulugundan ayni sekilde icirdim icirdigim donem kusma olmadi biraktigiktan 2 gun sonra kusmaya basladi veterinerler anlamiyor durmadan kusuyor bi kac kez kirmizi kan kustu 1 aydir iyilestiremedim ve artik gogus kemigi cok sivrilmis agzindan damlatamiyorum lutfen yardim edebilirmisiniz

cok ugrastim iyilesmesi icin su an agirlasti durumu olurse cok uzulucem gozleri iyice kisildi

Flagyle’yi bir tam suluğa 6 damla olarak mı kullandınız ?

burdan edindigim bilgilerle yarimla ceyrek arasi suluga kullandim gunde 2 kere yeniledim sabah ve aksam

Eğer öyleyse dozu az vermişsiniz çeyrek suluğa 6 damla katmalıydınız.. hemen ağzına bir damla flagyle damlatın. Ve suluğu önünden çekerek 2 saat sonra çeyrek suluğa 6 damla katarak vermeye devam edin. Suyu mümkünse 6 saatte bir taze hazırlayın. En geç her gün yenileyin.

Çeyrek suluğa 6 damla katarak verdiniz doğru mu ?

Neden konu açmadınız ki ? Konu açsaydınız dışkısına falan bakıp bir yol çizerdik

cogu zaman sari plastigin uzerine cikarmadim bazende en fazla isaretle gosterdigim yere kadar doldurdum suyunu

Ekli dosyalar

• 20180305_171343.jpg
    20180305_171343.jpg
    1.4 MB · Görüntüleme: 24
burdan okudugum kadariyla yapmam gerekenleri yaptim ama artik cozum yolumda kalmadi carem kalmadi

Ekli dosyalar

• 20180305_170618.jpg
    20180305_170618.jpg
    1.6 MB · Görüntüleme: 26
Tedavide Nasıl bir hata yaptınız acaba çünkü ihtimal dahilinde olan hastalıkların çoğuna karşı ilaç kullanmışsınız. Baytril geniş semktumlu antibiyotiktir. Mikostatin mantar tedavisinde kullanılır. Flagyle de protozoalarda endikedir. İç Parazit için ilaç kullandınız mı peki ?

bugun bir kac kez kirmizi kan kustu

Ekli dosyalar

• 20180305_134835.jpg
    20180305_134835.jpg
    1.6 MB · Görüntüleme: 27
İç parazit ve cocsidioz ihtimali kaldı. Peki dışkıda hiç kana rastladınız mı ? Veya parlak koyu siyah dışkıya ?

baytrili avisol vitaminle ayni oranda karistrdm yarimla ceyrek arasi suya 5 er damla seklinde 5 gun.kafesinin altini hergun temizledim sulugunu sicak suda beklettim.hic kullanmadim ic parazit ilaci ilk zamanlar agzindan yem firlatiyodu etrafa simdi sivi seyler cikiyor

evet parlak koyu siyah diski cok yapti bu surecte etrafi leke birakmiyodu ama tarifiniz gibiydi

en son gonderdigim resimde tabanda kirmizi kan lekesi var ama agizdan gelmise benziyor diskisiz sadece kirmizi kan duskida kan hic gormedim gelseydi surekli inceledigim icin farkederdim

bazen kafasina kopuklu salya bulasiyodu bugun surekli kahverengi sivi kusuyor isal durumu olmadi hic hatta diskisi azaldi bu surecte

Veterinerden vetakoksin ve vilmectin alıp. Yarım suluğa 6 damla vetakoksin damlatarak 4-5 gün verin. Ense derisine de bir damla vilmectin damlatın. Gündüzleri İlaçlı suyu 6 saatte bir taze hazırlayın.

koksidiyozda mutlaka ishal durumu olusmuyormu ic parazitde kusma olabiliyormu cevaplarsaniz sevirim

Geri