Kuslarim yavru yaparmi.

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan Tefo040
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Tefo040

Yeni Üye
Selam arkadaslar. Erkek Kusuma dün disi kus aldim. Yavru yapmasini istiyorum. Sizce Kuslar nasil. Yavru yaparlarmi, yaslari uygunmu ?

Ekli dosyalar

• IMG_3003.JPG
    IMG_3003.JPG
    781.2 KB · Görüntüleme: 18
  • IMG_2994.JPG
    IMG_2994.JPG
    1.6 MB · Görüntüleme: 19
Her çift yavru yapabilir, yapmayabilir de. Fotoğrafa göre eş olmuş gibiler. Dişinin de ceresi kouyulaşmış, yani çiftleşmeye hazır görünüyor.
Ne zaman biraraya geldiler?
Kavga ediyorlar mı?
Çiftleşme ya da çiftleşme çabası gördünüz mü?
Kafeste yuvalık takılı mı?
Eğer yuvalık takılıysa özellikle dişi kuş yuvayla ilgileniyor mu?

2 gündür beraberler. Erkek kus yaklasiyor ayagini disinin üstüne atiyor. disi kus bazen kavga ediyor, erkegi kaciriyor . Yuvalik takili , disi icine girip cikti bikac defa.

Erkek kuşun ayağını dişinin üzerine atmaya çalışması, çiftleşmek istediğini gösterir. Dişi çiftleşmek istemediğinde, erkekten rahatsız olduğunda vaya kafesteki herhangi bir şeyi paylaşamadığında kavga edebilir. Kafeste oyuncak olmasın. Eğer kavga etmezlerse sadece bir tane ahşap tünek kalsın.
Erkek çiftleşmeye çalışıyor,
Dişi kızgın,
Anlaşıyorlar,
Dişi yuvalığa girip çıkıyor.
Bütün bunlara bakınca insanın hayırlı olsun diyesi geliyor. Yakın zamanda yumurta gelebilir. Bu yüzden beslenmelerine dikkat edin. Mümkün olduğu kadar rahatsız etmemeye, sakin bir yerde bulunmalarını sağlamaya çalışın.

erkek dişiye göre genç bir kuş dişi kuşu çok beğendim maşaallah erkeğin biraz daha zamanı var gibi keyifli hobiler

Geri