Kuslarim Hakkinda

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan fkzmc
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

fkzmc

Yeni Üye
Merhaba arkadaslar,

Kuslarim asagi yukari 2 aydir birlikte (Erkek 2,5 ayliktan bu yana bende). Erkek 14 15 aylik, disi tahminim 7-8. Erkek ayak atiyor, hatta gecenlerde bir kosede kistirip ustune cikti ama denk getiremedi :) Erkek ayak atiyor, cok hevesli ama disi cok asabi. Videodaki gibi sert hareket sonrasi erkek uzaklasiyor. Yem kusma, kafa kasima hepsi var. Disi bir asamadan sonra hircinlasiyor. Sizce ne yapilabilir? Mamalari duzenli yapiliyor, yemi sulari duzenli ekleniyor. Arada sebze veriyorum. Aksam belli vakitte ustlerini ortuyorum.

Bu arada disi ilk defa gecen gun yuvadan biraz talas atti. Ama daha bi suru talas oyle duruyor. Bir de hanimefendi cok havali her zaman girmez :) gunduzleri arada eserse giriyor bir sure icerde zaman geciriyor. O da yaklasik 10 gundur girmeye basladi.

Çiftleşmelerini mi istiyorsunuz? Dişinin biraz daha büyümesi iyi olur. 1 yaş ve civarı dişinin gelişimini tamamladığı çağlardır. Acele etmeyin, zamana bırakın.

Zamana birakin yukarida denildigi gibi ve ellemeyin gayet guzel gidiyor bence :)

Cevaplar için teşekkürler. Yani sabra devam :) bu ciftten olur diyorsunuz yani.

Dişi 1 yaşını doldursun. Baktınız ki hala sonuç yok ve dişi baskın, ayırma yöntemi uygulayabilirsiniz.

Dişinin yuvada zaman geçirmesi iyiye işaret zamanla olur inşaallah ancak kuşlarınızın üzerini örtmeyin hep açık kalsın

Dişinin yuvada zaman geçirmesi iyiye işaret zamanla olur inşaallah ancak kuşlarınızın üzerini örtmeyin hep açık kalsın
Ustunu ortmek durumunda kaliyorum, malesef onlari koyabilecegim tek yer oturma odasi ve biz gece 1 sularinda yatiyoruz isik rahatsiz etmesin diye ortuyorum. Bir de yazdan kaldi biraz bu aliskanlik yazin burda sabah 4 de hava aydinlaniyor ve o saatte cok keyifli oluyorlar, uyandiriyorlar bizi :)

Geri