Kuslarim ciftlesmiyor

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan Fairuz
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Fairuz

Yeni Üye
Arkadaslar kuslarimin ikiside kizgin disinin ceresi tamamen koyu kahverengi erkeginkide mavi ikisi es fakat erkek ciftlesmek istemiyor gibi disi onu gidip kasiyor agzindan yem aliyor ama erkekte sadece onu kasiyip yem kusuyor bir ayak atma belirtisi gormedim kuslarimin ciftlesmesini istiyorum ne yapmaliyim bugun disiyi ayirdim ve erkegin gormedigi bir yere koydum fakat birbirinin sesleri gayet iyi duyuyorlar(ama cok otmuyorlar yan yana olduklari kadar.) Ne yapmaliyim yardimci olurmusunuz (bu arada attigim resim daha onceki gunlere ait suan ikisinin de ceresi daha koyu)

Ekli dosyalar

• 20180809_172052.jpg
    20180809_172052.jpg
    872.8 KB · Görüntüleme: 53
Sabretmelisiniz. Kuşların beslenmesine ve rahatına özen gösterdikten sonra, her ikisi de aynı anda hazır olduklarında çiftleşeceklerdir

Sabretmelisiniz. Kuşların beslenmesine ve rahatına özen gösterdikten sonra, her ikisi de aynı anda hazır olduklarında çiftleşeceklerdir
Rahatindan kastiniz nedir biraz daha acabilirmisiniz lutfen balkona koycam cereyan var tum gun durmadan ruzgar var ve gunes vuruyor suan koydugum yer ortalama sicaklikta biyer ve bir pencerenin onu sabah sadece 2 3 saat gunes aliyor ve golge cokuyor

Konu dışı ama soldaki kuşun ceresi delik delik mi buradan mı öyle görünüyor?

Balkona koymayın, hem sürekli rüzgar hem de güneş rahatsızlığa sebep olur. Rahatlıktan kasıt, sürekli insanlar tarafından rahatsız edilmemesi, kafes ortamının uygun olması.
Dişinin ceresinin diğer tarafını yakından net çekebilir misiniz?

Balkona koymayın, hem sürekli rüzgar hem de güneş rahatsızlığa sebep olur. Rahatlıktan kasıt, sürekli insanlar tarafından rahatsız edilmemesi, kafes ortamının uygun olması.
Dişinin ceresinin diğer tarafını yakından net çekebilir misiniz?
Suan musait degilim fakat diger tarafindada bir delik soz konusu degil ciftlesmiyorlar disi erkegine karsi ilgili erkege yaklasiyor hep erkekte cogu zaman karsilik veriyor fakat ciftlesme gozleyemedim suleyman bey sizce neler yapmaliyim bu durumu gidermek icin kafes ortami uygun insan gormeyen bir yerde temiz hava dagilimi var yeterince gun isigi ve gunes isigi varyer degistirmede soz konusu degil bu arada bu cifti aldigimda disi yuvaliktan cikmiyordu nerdeyse suan neden boyleler anlam vermedim alali 1 ay oldu sanirim

O kadar çok sebep olabilir ki saymakla bitmez ve hiçbirinden de emin olamayız. Siz elinizden geleni yapın, eğer kuşlarda bir sorun yoksa çiftleşecek ve yavru vereceklerdir. Bu süre çok uzun zaman alabilir. Örneğin doğadan alınıp Ingiltere'ye götürülen ilk muhabbet kuşlarının esaret altında ilk yavrularını vermeleri neredeyse on yıl sürmüş. Siz bu kadar beklemezsiniz ama söz konusu canlı olunca sonsuz değişken var. Bilgisayar oyunu oynarken şu zamanda şunu yaparsam mutlaka şu sonucu alırım diyebilirsiniz ama canlı organizmalar için aynı şey geçerli değil

Geri