Kuslarım 5 saatlik yolculuğa dayanabilirler mi?

Şeker2019

Paylaşımcı Üye
3 tane kuşum var. anne baba ve yavru. Anne ve baba aynı kafeste yavru ayrı kafeste gidecek. Anne baba 2 yaşına yaklaştı yavru ise 9 aylık. Daha önce hiç yolculuk yapmadılar. 5 saatlik bir yolculuk yapacağız. 3-4 gün kalacağız. Hasta olurlar mı? yolculuga dayanırlar mı? Önerileriniz nelerdir? lütfen yardımcı olun.

Bana kalırsa o kuşun direnciyle ilgili yani orayı siz bilirsiniz bazı kuşlar çok hassaslar bazıları dirençliler. bizim kuş taaa Ağrı dan Çankırıya tırla geldi Maşallah . Önceden de dediğim gibi bu sizin kararınız kuşlarınız dirençliyse bu yolculukta da cereyan yapmazsanız kuşlara ,bence gidip gelebilirler. Ama bence gideceğiniz yere kuşlarınızı götürmeyiniz. Zaten kendinizde dediniz 3-4 gün kalacağım bu 3-4 günde komşunuza emanet edin bence yada güvenebileceğiniz başka birine çünkü belki bu yolculuk kuşa çok ağır gelebilir ve hasta olabilir. Hasta olmasındansa komşunuzla birlikte güvende olsunlar daha iyi bence. Bide yavru bir kuşunuzda varmış bide bence yavrular daha hassas .
Kısacası mecbur değilseniz onları götürmeyin komşunuza emanet edin

Bana kalırsa o kuşun direnciyle ilgili yani orayı siz bilirsiniz bazı kuşlar çok hassaslar bazıları dirençliler. bizim kuş taaa Ağrı dan Çankırıya tırla geldi Maşallah . Önceden de dediğim gibi bu sizin kararınız kuşlarınız dirençliyse bu yolculukta da cereyan yapmazsanız kuşlara ,bence gidip gelebilirler. Ama bence gideceğiniz yere kuşlarınızı götürmeyiniz. Zaten kendinizde dediniz 3-4 gün kalacağım bu 3-4 günde komşunuza emanet edin bence yada güvenebileceğiniz başka birine çünkü belki bu yolculuk kuşa çok ağır gelebilir ve hasta olabilir. Hasta olmasındansa komşunuzla birlikte güvende olsunlar daha iyi bence. Bide yavru bir kuşunuzda varmış bide bence yavrular daha hassas .
Kısacası mecbur değilseniz onları götürmeyin komşunuza emanet edin
Güvenebileceğim komşum yok maalesef. Ayrıca yavru dediğim 9 aylık. mecburen yanımda götürmek zorundayım evde de bırakamam maalesef. Yolda cereyan yaptırmamaya dikkat edeceğim üstlerini örteceğim olmazsa. İnşaallah bişey olmaz bu ilk yolculukları olacak. Sizce sorun çıkar mı maksimum 5 saatlik bir yolculukta?

Güvenebileceğim komşum yok maalesef. Ayrıca yavru dediğim 9 aylık. mecburen yanımda götürmek zorundayım evde de bırakamam maalesef. Yolda cereyan yaptırmamaya dikkat edeceğim üstlerini örteceğim olmazsa. İnşaallah bişey olmaz bu ilk yolculukları olacak. Sizce sorun çıkar mı maksimum 5 saatlik bir yolculukta?

Kafeslerin etrafını streç filmle kaplamanızı tavsiye ederim. Aşağıdaki videodan nasıl yapıldığını öğrenebilirsiniz. (Yapımı 4.40'ncı saniyede başlıyor).

Bence de streçle kaplarsanız bir sorun çıkmaz sadece cereyan yemesin yeter.;)

benim kuşum 8-9 saat yolculukla yanimizda geldi cok endiseliydim ben de. taşıma kafesi aldim dibine kagit havlu serip yem serptim. bana dönük tarafi açık kalacak sekilde orttum ustunu guzelce ve yolda mumkun oldugunca az sarsilmasinj saglamaya calistim. yol boyunca onunla ilgilenip konustum, klima acmadik. sorunsuz bi sekilde atlattik yolculugy

tamam ama sıcaklarlar mı kafes poşette olunca?

Siz streç filme sarın şeffaf olduğu için dışarıyı da görebilirler, kafeslerin üstü açık kalacak bir şekilde sardıktan sonra hava girmesi için küçük pencereler açmayı unutmayın.

Geri