Kuruyan idrar renginin yeşil olmasi

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan Kübra.
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Kübra.

Yeni Üye
Arkadaşlar merhaba..
Kuşum bir süredir başlıkta yazdığım durumu yaşıyor..
Bugün internette biraz araştırdığımda karaciğer hastalığı deniyor..
Gerçekten böyle bir problemi mi var kuşumun :(
Ne yapmam gerek önerebileceğiniz neler var? Nasıl bir yol izlemem gerekiyor? Düzelir mi :(

Merhaba Kübra fazla üzülme ve korkma kuşunun bağırsağın da parazit oluştuğu için öyle olmuş bunu şöyle düzeltebilirsin kuşunun suyuna elma sirkesi koyarak yada parazit ilacı alarak bu sorunu düzeltebilirsin kafesi hergun temizlemeli elma sirkesi ile temizlersen kafesteki parazitler dökülür bu dediklerimi kesinlikle yap

Merhaba Kübra fazla üzülme ve korkma kuşunun bağırsağın da parazit oluştuğu için öyle olmuş bunu şöyle düzeltebilirsin kuşunun suyuna elma sirkesi koyarak yada parazit ilacı alarak bu sorunu düzeltebilirsin kafesi hergun temizlemeli elma sirkesi ile temizlersen kafesteki parazitler dökülür bu dediklerimi kesinlikle yap
Gerçekten çok teşekkür ederim endişelendim ve üzüldüm açıkçası bir şey olur diye.
Haftada bir sirkeli suyla kafesini diş fırçasıyla temizlemeye çalışıyorum ardından da kuruluyorum.
Birkaç gün önce bu sirkeli su uygulamasını ilk kez yaptım. Ne kadar sürede tekrarlamamı tavsiye edersiniz?

Haftada 1 kere sularına sirke koyman kuşlarını parazitler den korur sağlıklı olması için sularına 10 damla limon atarsan kuşun sağlıklı olsun

İsterseniz probiyotik kullanarak daha sağlıklo bir yol izlemiş olabilirsiniz sitede oldukça öneriler mevcut.

Kafes tabanına tuvalet kağıdı koyup güncel dışkı fotoğraflarını paylaşın bakalım. Kuruyan dışkılar bir anlam ifade etmez dışkıyı yeni yapıldığında incelemek lazım.

Şuan bu şekilde az önce kafesindeyken yaptıkları

Şuan dışkılarda bir sorun görünmüyor daha sağlıklı sindirim sistemi için probiyotik kullanabilirsiniz. Probiyotik olarak Röhnfried Entrobac, Diazyme 256 yada Probiacti bird tercih edebilirsiniz.
Cok teşekkür ederim en kısa zamanda temin edip kullanmaya başlayacağım..

İnsanlara yanlış bilgi vermeyin. Bu tarz lekeli dışkıların bir çok sebebi var. Parazit denip çıkılmaz.

İnsanlara yanlış bilgi vermeyin. Bu tarz lekeli dışkıların bir çok sebebi var. Parazit denip çıkılmaz.
Benimkinde bir sıkıntı var mıdır sizce peki? Dışkısının normal gözüktüğü söylendi gerçi ama sizinde düşüncenizi almak isterim.

Arkadaşlar merhaba..
Kuşum bir süredir başlıkta yazdığım durumu yaşıyor..
Bugün internette biraz araştırdığımda karaciğer hastalığı deniyor..
Gerçekten böyle bir problemi mi var kuşumun :(
Ne yapmam gerek önerebileceğiniz neler var? Nasıl bir yol izlemem gerekiyor? Düzelir mi :(

Korkacak bir şey yok ama ihmale de gelmez. kuşunuzda parazit var ve bunun tedavisi için de en iyi şey veteriner karışımlarıdır.

Elma sirkesi ile kafesteki parazitlerin dökülmesine değilde, kuştaki parazitemi takıldınız.:)

Geri