Kurumamı

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan MRTKZL
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

MRTKZL

Meraklı Üye
Arkadaşlar bugün kuşlarımda bişey fark ettim göğüsleri bıçak sırtı gibi olmuş kuşlar çok aktif yem yemelerinde bi sıkıntı yok erkek olan çiftleşmek bile istiyor kuşlarım hastamı tedaviye başliyimmi ve nasıl bi tedavi uygulamam gerek

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Haftada 1 suluklarına 4damla elma sirkesi koymayı ihmal etmeyin bu tür hastalıkdan korunmaları için gerekli kuruma hastalığı ilgili bir cok konu var araştırın

Haftada 1 suluklarına 4damla elma sirkesi koymayı ihmal etmeyin bu tür hastalıkdan korunmaları için gerekli kuruma hastalığı ilgili bir cok konu var araştırın

Biteral tablet kullanmayı önermişler onu kullanmay başlicam oda suyuna katılmalı demişler sizce elma sitkesimi daha iyi olur biteral tablet mi

Kuşunuz fotografını atın uzman arkadaşlar bir baksın elma sirkesi koruyucu olarak kulanılır tedavi icin degil

Kurumaya sebep olan birçok hastalık olabilir. İlk önce gerçekten bir hastalık var mı bunun kesinleşmesi lazım. Bu da dışkı analizi ile olur. Hasta olmayan kuşa ağır antibiyotik vs. tedavisi yapılırsa sonucu üzücü olabilir.

Kurumaya sebep olan birçok hastalık olabilir. İlk önce gerçekten bir hastalık var mı bunun kesinleşmesi lazım. Bu da dışkı analizi ile olur. Hasta olmayan kuşa ağır antibiyotik vs. tedavisi yapılırsa sonucu üzücü olabilir.

Bir tableti 8 parçaya bölünüp bi parçası verilmesinden sorun yaratırmı

Kuşun mümkünse tüyünü sıyırıp göğsünün ve dışkısının fotoğrafını paylaşırsanız yorum yapan üstatlardan biz de birşey öğreniriz. :)

Bir tableti 8 parçaya bölünüp bi parçası verilmesinden sorun yaratırmı

Bildiğim kadarıyla biteral kuvvetli bir ilaçtır. Hastalığının kesin ilacı bu değilse gereksiz ilaç yüklemesi yapmış olursunuz. Bu da sorunlara neden olabilir. Benim demek istediğim kesin teşhis koymadan ilaç kullanmak sakıncalıdır. Hastalıktan kesin emin iseniz karar sizin tabi ki.

Bildiğim kadarıyla biteral kuvvetli bir ilaçtır. Hastalığının kesin ilacı bu değilse gereksiz ilaç yüklemesi yapmış olursunuz. Bu da sorunlara neden olabilir. Benim demek istediğim kesin teşhis koymadan ilaç kullanmak sakıncalıdır. Hastalıktan kesin emin iseniz karar sizin tabi ki.

Şimdi şüphelendim bu konuşarda bişgim yok sadece kuşların göğüsleri bıçak sırtı gibi iki kuşun bu beni bu düşünceye götürdü onun dışında kuşlar aktif

Tecrübeli birinin muayene etmesi daha faydalı olacaktır. Göğüs kemiği sivrileşti diyerek ezbere tedavi yapmak yanlış sonuçlara neden olabilir. Genel durumlarının iyi ve hareketli olduğunu söylüyorsunuz. Göğüs kemikleri sivrileşecek evrede olan kurumaya tutulmuş kuşların bu kadar aktif olmamaları gerekir. Bu evre neredeyse son evredir.

Tecrübeli birinin muayene etmesi daha faydalı olacaktır. Göğüs kemiği sivrileşti diyerek ezbere tedavi yapmak yanlış sonuçlara neden olabilir. Genel durumlarının iyi ve hareketli olduğunu söylüyorsunuz. Göğüs kemikleri sivrileşecek evrede olan kurumaya tutulmuş kuşların bu kadar aktif olmamaları gerekir. Bu evre neredeyse son evredir.

Şimdilik elmalı sirke uygulamaya karar verdiö bi halsizlik sezersem ilacı kullanıcam

Geri