Kuruma

omerpasa2147622

Yeni Üye
Kuşum 7-8 aylik ve son 2-3 haftadir ishaldi.Arastirirken jilet gogus oldugunu saptadim.Normalden cok halsiz surekli uyuyor.Dun gece agzina 1 damla sirke damlattim.Sulugundan hic su icmiyor bende bardakla iciriyorum bardak uzatinca iciyor.Ishali koyu yesil ve dedigim gibi jilet gogus

Birde sorum her jilet gogus olan kus kuruma mi geciriyordur

Ekli dosyalar

• IMAG0196.jpg
    IMAG0196.jpg
    2.4 MB · Görüntüleme: 16
Bir
Kuşum 7-8 aylik ve son 2-3 haftadir ishaldi.Arastirirken jilet gogus oldugunu saptadim.Normalden cok halsiz surekli uyuyor.Dun gece agzina 1 damla sirke damlattim.Sulugundan hic su icmiyor bende bardakla iciriyorum bardak uzatinca iciyor.Ishali koyu yesil ve dedigim gibi jilet gogus

de ek olarak nefes alirken pit pit ses cikiyor ve kursagini sisiriyor yardim edin lutfen

Sizinle konuşmuştuk hala ilerleme kaydedemediniz mi? Veterinere götürmenizi öneriyorum, durum ciddi görünüyor. Geç kalmayın.

Sizinle konuşmuştuk hala ilerleme kaydedemediniz mi? Veterinere götürmenizi öneriyorum, durum ciddi görünüyor. Geç kalmayın.
Bulunduğum ilde veterinerler kuslarla ilgilenmiyor maalesef.Bende kusu aldigim uretici abiden tedavi aldim.Suyuna Zolax ve elma sirkesi katıyorum.Tedaviye bugün başladım iyi olucak inşallah.Kendisi pek su icmiyor arasi yok dedigim gibi.Gunde 3-4 kere ben su iciriyorum.Tedavisini bugun basladim ve 3-4 gun devam edecek

Bulunduğum ilde veterinerler kuslarla ilgilenmiyor maalesef.Bende kusu aldigim uretici abiden tedavi aldim.Suyuna Zolax ve elma sirkesi katıyorum.Tedaviye bugün başladım iyi olucak inşallah.Kendisi pek su icmiyor arasi yok dedigim gibi.Gunde 3-4 kere ben su iciriyorum.Tedavisini bugun basladim ve tedavisi 1 hafta 10 gün devam edecek

Hem sirke hem de ilaç aynı suya katılır mı bunu bilemedim. Ayrı ayrı suluk olsun birinde sirkeli su diğerinde ilaçlı su. İkisi birbiriyle etkileşime girebilirler, kimyaları değişebilir.

İstersen biteral kullanin ben kurumada biteral kullandim suan iyi kusum☺

Hangi oranlarda kullandınız, günde ne kadar ve toplam kaç hafta sürdü tedavi? Bunları da yazabilir misiniz :)
Benimtedavim toplam bir ay surdu 25 gun civari biterali 15 gun verdim kaynarsuda cay ile baraber (cay ishal icin ishali varsa ek olarak verebilirsiniz haslanmis patateste dahil ishale iyi gelir )
15 gunden sonraki ilk sabah 5 gun boyunca probiyotik verdim dikkat edinizki probiyotigi ilactan sonra verin tamamen ilactan nasibini alsin mantar (BU ARADA YUZUNDE YA DA AYAKLARİNDA MANTAR VARSA TYROSİD ALİN SURUN MÜKEMMEL İLACC) EGER ilactan once yani 15 gunden once probiyotik verirseniz ilaci kestiginiz icin mantar ilaca karsi dahada guclenecektir bu da tedaviyi geciktirir hatta kusu öldürür....

Daha sonraki bes gun de avisol verin vitamin yani kapak ölçekli 2.5 ml verin sulugun tamamina
Birde aspur kullanin yemde

Simdiden gecmis olsun kusunuz inşaallah iyilesir☺☺

Benimtedavim toplam bir ay surdu 25 gun civari biterali 15 gun verdim kaynarsuda cay ile baraber (cay ishal icin ishali varsa ek olarak verebilirsiniz haslanmis patateste dahil ishale iyi gelir )
15 gunden sonraki ilk sabah 5 gun boyunca probiyotik verdim dikkat edinizki probiyotigi ilactan sonra verin tamamen ilactan nasibini alsin mantar (BU ARADA YUZUNDE YA DA AYAKLARİNDA MANTAR VARSA TYROSİD ALİN SURUN MÜKEMMEL İLACC) EGER ilactan once yani 15 gunden once probiyotik verirseniz ilaci kestiginiz icin mantar ilaca karsi dahada guclenecektir bu da tedaviyi geciktirir hatta kusu öldürür....

Daha sonraki bes gun de avisol verin vitamin yani kapak ölçekli 2.5 ml verin sulugun tamamina
Birde aspur kullanin yemde

Simdiden gecmis olsun kusunuz inşaallah iyilesir☺☺
Halil abi çok çok teşekkür ederim iyi akşamlar :)

Sirkeden ayrı olarak birde ayrı bardakta çayı denemek istiyorum kaynamış suya ne kadarlık çay koyacağım? Çay ne şekilde olacak?

Sirkeden ayrı olarak birde ayrı bardakta çayı denemek istiyorum kaynamış suya ne kadarlık çay koyacağım? Çay ne şekilde olacak?
Sqllama varsa ilacli suya yani biteral olan suya seneeki zolaxli suya sadece cayi sokup biraz sallayip xikarman yeter
Eger yoksa sallama bir cay bardaginda normal cayi ez suyuna ekle

Geri