Kuruma hastalığı

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan Orhn88
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Orhn88

Yeni Üye
Merhabalar muhabbet kuşum bu sabah kusmaya başladı veterinere götürdüm kuruma hastalığından bahsetti bir sürü ilaç verdi kuşum kötü durumda bu hastalıktan kurtulan kuş sahipleri lütfen yardim edin

ben kusmayı çözemedim napsam benimkide geçmiyo çok iyi bakıyorum da artık delircem .Sürekli kusup duruyo veterinerler de bisey yapmıo ki geçmek bilmio bu kusma

Merhabalar muhabbet kuşum bu sabah kusmaya başladı veterinere götürdüm kuruma hastalığından bahsetti bir sürü ilaç verdi kuşum kötü durumda bu hastalıktan kurtulan kuş sahipleri lütfen yardim edin
Ne ilaçlar verdi hekim ? Bir de kafes altına peçete serip net dışkı paylaşın.

Ekli dosyalar

• 1508005842068-2068280714.jpg
    1508005842068-2068280714.jpg
    1.5 MB · Görüntüleme: 34
Veterinerin verdiği ilaçlara devam et.Kuşa kolay yiyebileceği dal darı vs. ver.

Veterinerin verdiği ilaçları düzenli olarak kullanmaya devam etmelisiniz ve tekrar kontrole götürün ve kuşunuza mama yapın

Veterinerin verdiği ilaçları düzenli olarak kullanmaya devam etmelisiniz ve tekrar kontrole götürün ve kuşunuza mama yapın
Ramazan beyin dediği gibi mama yapın ama havuç,yeşillik gibi ishal yapan besinler katmayın.Sade haşlanmış yumurta verebilirsin ama 6-7 saat sonra almanız gerekiyor yoksa bozulur.

Ramazan beyin dediği gibi mama yapın ama havuç,yeşillik gibi ishal yapan besinler katmayın.Sade haşlanmış yumurta verebilirsin ama 6-7 saat sonra almanız gerekiyor yoksa bozulur.
Haşlanmış yumurtanın sarısımı beyazımı nasıl yapayım birde 6 yada 7 saat sonra demişsiniz neden

Veterinerin verdiği ilaçlra devam edin veterinerin tavsiye ettiği şekilde. Hem bakteriyel hem mantar için ilaçlar vermiş işini garantiye almış :)

Yemi ağzınızda çiğnemeyin. İnsanlar için çok normal olan bazı bakteriler, böyle küçük hayvanlarda olumsuz sonuçlar doğurabilir.

Yeni Selçuk Bey in de dediği gibi asla çiğnemeyin . Kuşunuz çok ıslak olmamak kaydıyla mama yapın . Kolay yiyebileceği şekilde olsun . Kolay şekilde yiyebileceği şeyler verin kızıl dal darı gibi . Verilen ilaçlara devam edin . Biraz kendini toparlaması gerekiyor çok zayıflamış . İlaç verdikçe daha da zayıflayacaktır . Ama arkadaşlarımın da dediklerini söylemiş bulundum gibi oldu ama ne kadar ilgi gösterir ve iyileşebilmesi için anlatınları düzenli şekilde uygularsanız umarım kurtulur .

Geri