Kuruma diye düşünüyorum Ne yapabilirim

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan arda54
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

arda54

Yeni Üye
Arkada#lar benim bir çift kısım var 2 aydır aynı kafesteler 2 gün önce dişi kuş azından yem cıkarıp fırlatmaya baslafı sonrakı günler baya halsizlesti bende ayırdım kuruma diye düşünüyorum titreme halsizlk uyuklama ve kabarma var suan köydeyim ve veterinere gidemeyiz birisi suyuna 1 damala tentürdiyot ekle dedi bende ekledim baska yapabileceğim bisey var mı? Lütfen cevap verin durumu cok kötü (köyde arıtıcı vardı ama bozuldu tamirciyi aradık ama daha gelmedi ben hasta oldmadan önce maalesef cesme suyu veriyodum ama hasta olduktan sonra suyu isitip soğutuktan sonra vermeye baslafı bide ben camın önone günes görsünler diye koyuyorum günes falan mı carptı bilmiyorum dişi kuş kafes altındaki kartonu kemiriyoerdu baya bi kopramistı ama yemiyordu yuvlık var dı baska bişey olmadı ne yapabilirim yardım edin

Kuşun videosunu ekler misiniz? Ve yeni yapılmış dışkısınıda.
Kuşlar beş dk'dan fazla doğrudan güneş altında kalmasın. Özellikle bu sıcakta biz bile mahvoluyoruz. Evin içinden aldığı güneş ona yeter.
Tentürdiyot damlatın diye kim dedi?
Kaş yapayım derken göz çıkartmayın 🤦🏻‍♀️

Tentürdiyot ü amcam önerdi veteriner ama büyük hayvanlara bakıyor genelde koyn,inek vb. Sıcaklık konusunda artık camı kapatıyorum. Biraz daha iyi oldu sanki baska yapabilecegim birsey var mı? Video alanı büyük olduğu için video yüklenmiyor

Tentürdiyot ü amcam önerdi veteriner ama büyük hayvanlara bakıyor genelde koyn,inek vb. Sıcaklık konusunda artık camı kapatıyorum. Biraz daha iyi oldu sanki baska yapabilecegim birsey var mı? Video alanı büyük olduğu için video yüklenmiyor
Streamable.com a yükleyip linkini atabilirsiniz.
Sabah enerjisi, iştahını kontrol edin. Dışkışarınıda. Hepsi temizse zaten sorun yoktur.

Nasıl değişiklik mesela. Şu an başka bir yerdeyim

Ortam değişikliği olmadı sadece 2 hafta önce ayırma yapmıştım vitamin jungle vitaplus var probiyotik yok probiyotiği nerede bulabilirim ve hastalığı nedir size cok zahmet verdim özür dilerim

Ortam değişikliği olmadı sadece 2 hafta önce ayırma yapmıştım vitamin jungle vitaplus var probiyotik yok probiyotiği nerede bulabilirim ve hastalığı nedir size cok zahmet verdim özür dilerim
Estağfurullah,
Telefona geçtiğimde tablo ekleyeceğim. Tüm kuşlarınıza tablodaki ürünleri ve miktarları kullanmanız faydalı olur.
Şöyle ki; bu belirtilerle kuşa hasta diyemeyiz. Hasta olduğunu anlasak bile spesifik bir bariz belirti vermedikçe hangi hastalığa sahip olduğunu bilmememiz zor. Ancak üstte yazdığınız için söylüyorum; kuruma diye bir hastalık yoktur. Kuruma, kuşun herhangi bir hastalıktan dolayı zayıflamasına verilen bir addır. Yani zayıflayan kuşa kuruma olmuş denir. Neden zayıfladığını bulmak hastalığını bulmaktır.
Kusma tekrarlanırsa endişelenin. Kusmanın kokulu olup olmadığını takip edin. Yine dışkılarını da takipte olun.

IMG_20230428_030934.jpg

Artık kusmuyor ve eve geldiğimde sanki biraz daha enerjikdi ama neredeyse hiç yem kırmamamış ve dışkılama iş sürekli kafasını aşağıya indirip bakıyor ve artı olarak bu gün cok agrasifti elimle dal darı yedirmek istedim ama elimi baya bi kemirmeye baslafı telleri falan kemiriyor acaba kızgınlaştımı bilmiyor tablo için teşekkürler

Geri