KURULUK

Ali Mert Sedir 5

Yeni Üye
Merhaba kuşum 2 gündür kuyruğunu titretiyor kuşa yakından baktığımda kuruluktan şüphelendim sizce ne olabilir ?

Siz kuşunuzun resmini dışkısını atarsanız daha iyi olur. Bunun yanında şikayetlerinizide yazmanız faydalı olacaktır. Yem yeme durumu vs. Gibi. Kuruluk dediğinizde kurumadan şüpheleniyosunuz anladığım kadarıyla

0F51B0EB-0BE8-4471-99FA-E2C978364BE7.jpeg
284AD64E-E185-40C2-98CC-228475FDD802.jpeg

Ayrıca kuşum yemleri yerken daha çok hepsini yere atıyor 2 gündür titriyor bazen hareketli oluyor bazen çok keyifsiz oluyor ve şuan tüy dökümünde

Mama ile destekleyin . Multivitamin elinizde mevcutmu ve B vitamini takviyesi yapmalısınız . Yem değiştirdiyseniz yakın zamanda o yuzdende olabilir yada içinden sevdiği tohumları yıyor gerisini atıyorda olabilir. İştahında azalma var ise sevdiği tohumlardan ekstra olarak ayrı şekilde verebilirsiniz(yulaf tohumu,aspur, dal darı gibi gibi) tüyde olduğu için kuşunuz ekstra dikkat etmeniz gerekiyor. Zor atlatan kuşlar hastalıklara açık oluyor ve durum kotuye gidebiliyor.
Ciddi anlamda kılo kaybı kaslarda erime vs. mevcutsa ozaman kurumadan şüphelenebilirsiniz.

Evet şuanda elimde b vitamini var suyunu günlük değiştiriyorum suyuna da ekliyorum bilgiler için teşekkürler 😊

8C3EC4A9-22EE-48BD-897D-01AD18DF797E.jpeg
51DCFB90-5E45-4C61-BEF5-23E5DBA15AF3.jpeg
Dışarıda ilken bir sıkıntı yok ama kafese girdiğimde bu şekilde kendini kabartıp titriyor kuyruğunu aşağı doğru sarkıyıyor bir sıkıntı var mıdır?

Hayır bazen ishal bazen ise normal fakat kuş kafese girdiğinde kuyruğunu aşağı doğru sarkıtıp titretiyot

Geri