Kuruluk ??

Bahir Fatih Topay

Meraklı Üye
Arkadaşlar selam cümleten 32 günlük kuş daha yavru erkek. Umarım öyle değildir lakin kuruluğa yakalandığını tahmin ediyorum.Göğsü çok sivri derisi mor gibi.Tünekte sürekli hareketsiz kuyruğu düşük. Mikostatin şurup bu illet hastalığa faydalı gelir mi ya da kuşum kuruluk hasta
20171202_142415.jpg
sı mı ?

Tek tavsiyem bilgili bir veterinere götürmeniz kuruma sıradan ilaçlarla yok edilemez

SM-A800F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Tek tavsiyem bilgili bir veterinere götürmeniz kuruma sıradan ilaçlarla yok edilemez

vücudunda ki derinin çoğu bu renkte acaba daha yavru olduğu için mi böyle kemikleri belli oluyor gözlemliyorum yem yiyor tüneğe çıktığı zaman hareketsiz ve kafasını içine çekiyor kesin teşhis kuruluk mu ?

Hıç bir zaman tam kuruluk olup olmadığını bilemeyiz sadece tahlillerle(dışkı tahlili-kan alınmıyor muhabbet kuşlarından ölme riski olduğu için) kesin sonuç elde edilebilir kuşunuz kuruma hastasımı bilmiyorum ama çok illet bir hastalık kuşunuzu ayırabilirseniz varsa diyer kuşlardan ayırın

32 günlük yavru sayılır daha tüyleri çıkmamış ondan öyle gözüküyor olabilir

32 günlük yavru sayılır daha tüyleri çıkmamış ondan öyle gözüküyor olabilir
benimde aklıma o geldi daha yavru olduğu için tüyleri tam çıkmamıştır diye dediğim gibi bütün deri aynı renkte bir tek poposunun bölgesi daha açık renkte

Hıç bir zaman tam kuruluk olup olmadığını bilemeyiz sadece tahlillerle(dışkı tahlili-kan alınmıyor muhabbet kuşlarından ölme riski olduğu için) kesin sonuç elde edilebilir kuşunuz kuruma hastasımı bilmiyorum ama çok illet bir hastalık kuşunuzu ayırabilirseniz varsa diyer kuşlardan ayırın

dışkısı 1-2 gün boyunca siyahtı ama dünden beri normale döndü

göğüs kemiğini net ve keskin bir şekilde hissedebiliyorsanız kuruluktan şüphelenebilirsiniz. Ben de onlarca yıl üretim yapıp hiç kuruluk görmemiştim. son kuluçkada bir tane yavru 35 günlük iken kuruluk hastalığına yakalandı, 1 haftada kaybettim yavruyu. ne ilaç ne tedavi denediysem işe yaramadı bende. tecrübeli arkadaşlar varsa forumu biraz incelemenizi tavsiye ederim

Hemen telaşlanmayın. Kuruluk olmayabilir. Olsa da tedavisi zor değildir. Dışkı resmi paylaşın.

Fatih bey siyah zemindeki dışkıdan ne anlaşılır allah aşkına. Beyaz kagıt serin ve dışkıladıktan hemen sonra kağıdı çıkarıp net foto çekin. Bir de ağzını koklayın kötü kokuyor mu ?

Ayrıca kuşta başka ne gibi hastalık belirtisi var onları da yazın. Kabarma var mı ? Kusma ? Denge kaybı ? Aşırı yeme veya iştahsızlık ? Yemlikte kabuğu soyulmuş yem var mı ?

Ayrıca kuşta başka ne gibi hastalık belirtisi var onları da yazın. Kabarma var mı ? Kusma ? Denge kaybı ? Aşırı yeme veya iştahsızlık ? Yemlikte kabuğu soyulmuş yem var mı ?
çok çok pardon yanlış resimi seçmişim hemen düzeltiyorum.başka rahatsızlık olarak tüneğe çıktığında kafasını içine çekiyor nefes alıp verirken zorlanıyor gibi aynı zaman da nefes alıp verirken inliyor tıpkı yavru köpek gibi. kusma dengesizlik vs. yok. aynı şekilde nefes alıp verirken sallanıyor.

iştah konusunda şırınga ile besliyorum onun haricinde zeminde aspur var onu yiyor lakin çok değil. kabuksuz yem almadım kabuksuz yem yok.kursak mantarından bende şüphelendim kokladım ama herhangi bir koku yok.

Tetra mezatin veya avidiare alıp kullanmaya başlayın. Toz için çeyrek suluğa mercimek tanesi kadar. Sıvı için çeyrek suluğa 5 damla. Tedavi süresi 5 gün. Suya probiyotik de katın mutlaka.

Tetra mezatin veya avidiare alıp kullanmaya başlayın. Toz için çeyrek suluğa mercimek tanesi kadar. Sıvı için çeyrek suluğa 5 damla. Tedavi süresi 5 gün. Suya probiyotik de katın mutlaka.
bir de suyu daha suluktan içmiyor abi yani suyu az içiyor içiyorsa da ben görmüyorum bu tedaviyi duya katmadan nasıl uygulayabilrim

Geri