Kuru mama katkısı tarifi (g0rky06'dan)

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan g0rky06
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

g0rky06

Onursal Üye
Merhaba arkadaşlar bugun yaptıgım kuru mama tarifini sizlerle paylasmak istedim

Not: Bu katkıyı yaptıgınız günlük mamalara karıştırabilirsiniz. Mama tarifi olarak daha önce actıgım konu aşagıda
http://www.muhabbetkusu.com.tr/bakim-besleme-uretim-ve-yetistirilmesi/bu-mama-bir-harika-d-18541.html

Mercimek,bulgur,yeşil mercimek,kırık princ,arı 12 vitaminli princ unu, kurutulmuş ekmek parçaları

20140716_195405.jpg

20140716_195700.jpg

afiyet ola mubişlere :D

Bazı videolardan alıntı yaptım.

Son düzenleme:
Uzun süre muhafaza edilebilmesi açısından oldukça yararlı olmuş diğer mamalar sabah koysak aksama bozuluyor ve kötü koku saçıyor ev hobisi açısından konuşuyorum Uygulamaya geçtim hemen bi kaç ufak değişiklikle :)

Uzun süre muhafaza edilebilmesi açısından oldukça yararlı olmuş diğer mamalar sabah koysak aksama bozuluyor ve kötü koku saçıyor ev hobisi açısından konuşuyorum Uygulamaya geçtim hemen bi kaç ufak değişiklikle :)

zaten servis ederken yumurta havuc maydonoz eklemelisiniz :D

Malzemeleri direk karıştırdın mı yoksa robotton filan geçirip öyle mi karıştırdın? Paylaşımın için teşekkürler.

EKOL BİRD KUŞ MAMASI 1 KG...............10.90 TL GittiGidiyor'da 124918448

Merhabalar ben yukarıdaki kuru mama yı alıp havuç veya elma ile rendeleyip koyuyorum. Gün içerisinde evde kimse olmadığından yumurta ile yapsam alıcak kimse olmayacak bu neden ile bu ürünü denedinizmi hiç? Zararı varmıdır hazır mamanın alıp nemlendirilmesinde?
Teşekkürler.

Ben kuşlarıma hazır hiçbirşey bugune kadar kullanmadım kullanmamda sizede tavsiye etmem. İçinde ne var ne yok bilmiyorum ama siz yumurtayı sabah yapıp koyun kuşlar zaten mama yiyorsa 1 saat içinde mamanın içindeki tüm yumurtaları yiceklerdir sahsen ben öyle yapıyorum.

benim badem 2 aylık erkek kuş ona da mama yapayım mı yoksa sadece eş olan kuşlara mı yapılıyor? bilgilendirmenizi rica ederim.

Geri