Kursak mantarı

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan ilkebru
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

ilkebru

Yeni Üye
Herkese merhabalar.Forumda yeniyim.muhabbet kuşum 2 yaşında bundan 2 ay önce kusmayla başladı herşey.veterinere götürdüm herhangi bir şey yok dediler.antibiyotik ve vitamin verdiler.araştırmalarıma göre kursak mantarı olduğunu düşünüyorum.ara ara düzeliyor ama son 1 haftadır köpüklü kusuyor, halsiz, durgun...başka bir veteriner başka bir ilaç verdi ama vermek çok zor.ne yapmam lazım yardım istiyorum...tecrübeli arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim

Merhabalar, kuşunuzun yeni yapılmış dışkısını ve videosunu ekler misiniz? Video için streamable.com a yükleyip linkini atabilirsiniz.
Genelde yem yedikten sonra mı kusuyor? Kusma kokulu mu oluyor? Ve gaga çevresinde koku mevcut mu?

Merhabalar, kuşunuzun yeni yapılmış dışkısını ve videosunu ekler misiniz? Video için streamable.com a yükleyip linkini atabilirsiniz.
Genelde yem yedikten sonra mı kusuyor? Kusma kokulu mu oluyor? Ve gaga çevresinde koku mevcut mu?
Sabah atabilirim.tam yem yedikten sonra değil ama sürekli öğürme hareketi yapıyor en sonunda da ksuuyor.kokulu.

Sabah atabilirim.tam yem yedikten sonra değil ama sürekli öğürme hareketi yapıyor en sonunda da ksuuyor.kokulu.
Bende yüksek ihtimal kursak mantarı olduğunu düşünüyorum. Antibiyotik kursak mantarına hiç olmaz. Hatta antibiyotik daha da ilerletir.
Aşağıya ilgili konuyu bırakıyorum, oradaki belirtileri okuyun ve sonrasında oradaki ilaçlardan birini temin etmeniz gerekecek.
Temin ettiğiniz ilaca göre konuyu güncellersiniz. Tabi kuşlardan anlayan bir veterinere gitme ihtimaliniz varsa öncelik orası olsun. Gitmezseniz dediğim şekilde ilaçlardan birini temin edip kullanmanızın faydalı olacağını düşünüyorum.
Yarın yine atarsanız görmek isterim. Geçmiş olsun 🌸

Geri