Kursak mantarı

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan Alegris
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Alegris

Yeni Üye
ne yazıkki petshoptan aldığım kuşta kursak mantarı varmıs haliyle kuruma hastalığına yakalanmıs durumda..yem yiyor su içio ama yediği yemleri un gbi yapıyor yerken dışarı atıyor, su içince de tabi yutkunmakta zorlanıo..boyun kısmında tüyler yok.. sürekli kabarık enerjisi başka kuş olunca yerine geliyor..triflucan şurubuna basladım,şırıngayla mama vericem kısmetse,sonra probiyotik en son vitamin takwiyesi tabi yaşarsa..cok hareketli elime aldığında nasıl wericem kara kara düşünüyorum bi damla bişi zayıf boynu kırılır die cok korkuyorum.. mutsuzluk diz boyu

Çık geçmiş olsun bende de aynı sıkıntı vardı değerli arkadaşım @Hayvansever03 bana zamanında şu video ile çok yardımcı olmuştu belki sana da yardımı olabilir

Allah razı olsun,bu kişiye arastırmalarımda denk gelmiştim,ulaşmak bile istemiştim ilk hasta olduğunu anladığımda.. sizin kusunuz düzeldi mi peki.siz neler yaptınız,sıcakta tutmaya özen gösteriorm su asamada elimden baska bişi gelmio su içirmeye calısmak yem tutmak dısında.. sırıngayla mama olayına ne zmn geçtiniz tedawi esnasında mı,sırıngam cuma gelicek:( satmaya yanasmadı veterinerler

Videon cok işime yaradı bu arada en azından surubunu ağzından damlattım,peki bişi sorucam şırıngayla mama werirken şırıngayı dilinin altından mı üstünden mi kursağına indiricem,kusu elime yatırdığımda soluna gelen tarafından vericem doğru di mi bu

Allah razı olsun,bu kişiye arastırmalarımda denk gelmiştim,ulaşmak bile istemiştim ilk hasta olduğunu anladığımda.. sizin kusunuz düzeldi mi peki.siz neler yaptınız,sıcakta tutmaya özen gösteriorm su asamada elimden baska bişi gelmio su içirmeye calısmak yem tutmak dısında.. sırıngayla mama olayına ne zmn geçtiniz tedawi esnasında mı,sırıngam cuma gelicek:( satmaya yanasmadı veterinerler
sormayın 10 günlük çok zor bir süreçten geçtik ilaç tedavisi verdi veterinerimiz şimdi çok şükür neşesi yerinde, ama az yem yemiş gene kafama takıldı :I inşallah video yararlı olur kuşunuz da bir an önce sağlığına kavuşur

not. bu arada kuşun ağzına şırınga sokacaksanız dik tutmanız gerekiyor, bu videoda ağzına damlattığı için yatık tutmuş ama siz dik tutun. yoksa ilaç genzine falan kaçar kötü oluyor.

Son düzenleme:
Hadi ya sizinde yeni oldu yani,peki ilaç tedawisinden sonra probiyotik ve sonrasında vitamin tedawisine girdiniz mi,ben veterinere getirmedm teşhisi kendim arastırmalar sonucu koydum:) ama eminim tabi.. peki su an yemi doğru düzgün mü yio,cünkü malum su an benimki yio gbi gözüküo ama dısarıya atıo darılarını..

cok teşekkür ederim walla cok işime yaradı,videoyu açamadm ama okudum yazılanları..çapraz gönderme olayını bilmiodm..kuşumun neşesi daha iyi kafesini sıcak tutuorm ama aç olduğu için hep bi arayısta yawrum.. havuç wermeyi de kestim cünkü şeker bu mantarı besliomuş,başka da bi meywe yemio ztn,bi umut yediği yemlerin kırıntısından boğazına gidiodur belki die umut ediorm

Hadi ya sizinde yeni oldu yani,peki ilaç tedawisinden sonra probiyotik ve sonrasında vitamin tedawisine girdiniz mi,ben veterinere getirmedm teşhisi kendim arastırmalar sonucu koydum:) ama eminim tabi.. peki su an yemi doğru düzgün mü yio,cünkü malum su an benimki yio gbi gözüküo ama dısarıya atıo darılarını..
evet ben zaten tedavisi esnasında probiyotik, vitamin, havuçsuz şekersiz ruşeymli irmikli yumurta mamasına devam ettim. zaten yem yiyemedği için yumuşak besinlerle bir parça toparlayabildim. ilaç tedavisi pazar akşamı bitti 3 gün vitamin nekton q koydum suyuna bu akşam o da bitti. nekton s ve probiyotik devam edeceğim bundan sonra inşallah.

Bgn kendi çapında üretim yapan ya da ilgilenen diim tam anlayamadm bi petshopa getirdim kuslardan anlıo.mama yedirdi gösterdi bana ama ewe geldiğimde yok yapamadm yani,oraya bıraktım,inşallah iyileşince alıcam,yakın diildi bana mecbur kaldım...hastalığı konusunda da ishalden kaynaklı olduğundan bahsetti kurumanın..arada kullandığım bi ilaç wardı(divitsol)onu da mamasına we suyuna katıp vericek..mamasında da petibör we biraz özel kuş mamasından koyuo,irmik wermek istemedi midesinde şişmesin rahatsızlık wermesin die..ishal tedawisinden sonra kurumayla alakalı şurup war(triflucan) onunla dewam edicek..ayhan otcuoğluna msg atmıstım durumu anlatıp sallabaş hastalığından şüphelenmiş,canım cok sıkıldı,benim petshoptaki beye söyledim benim kuş kafasını öyle döndürmüo ordan rahatladım,bu arada yawru diilmiş kusum 1 yasında warmıs gagasından anlamıs kuşcu,yawru die almıstım:) ama işime geldi yawru olsaydı bu kdr aç duramazdı herhalde,umutluyum arada wideo fln da atıcak kendine cok güwenio benimkinden beter kuşları iyileştirmiş..şu an tek sıkıntım orda üşüyebilir,ben nerdeyse saat bası kawonozda su koyuodm kafesine,off hayırlısı inşallah iyileşir yawrum.size de cok cok geçmiş olsn,bir an önce eski haline döner inşallah

Geri