Kursak mantarı

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan Frezya
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Frezya

Yeni Üye
Yaklaşık 10 gün önce muhabbet kuşumdan iltihap gibi bir koku gelmeye başladı. 6 gün önce flagyl ve mikostatin yarım suluğa karıştırırak verdim. 5 gün devam ettim. Koku hala devam ediyor. Yalnız tedaviden önce dışkısı normaldi ama şimdi resimdeki gibi. Ne yapmalıyım. Tedaviye devam mı edeyim ?
1525628324103-1892572684.jpg

Beslenmesi nasıl acaba kusun sanki beslenemediği için diski çok az gibi
Yaklaşık 10 gün önce muhabbet kuşumdan iltihap gibi bir koku gelmeye başladı. 6 gün önce flagyl ve mikostatin yarım suluğa karıştırırak verdim. 5 gün devam ettim. Koku hala devam ediyor. Yalnız tedaviden önce dışkısı normaldi ama şimdi resimdeki gibi. Ne yapmalıyım. Tedaviye devam mı edeyim ?Ekli dosyayı görüntüle 23978

SM-G955F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yemliğe cok fazla inmiyor. Indiginde yemleri yemlikten dışarı atıyor. Bende doğal darı astım. Onu tüketiyor.

Yemliğe cok fazla inmiyor. Indiginde yemleri yemlikten dışarı atıyor. Bende doğal darı astım. Onu tüketiyor.
Beslenmeden kaynaklı o zaman ama siz kursak mantarı olduğuna nerden vardınız acaba

Kuşun nefesinden ve kafesten ağır bir koku geliyordu. Daha önceden öyle bir koku yoktu. İltihap gibi. O yüzden mantar olabileceğini düşündüm.

Kuşun nefesinden ve kafesten ağır bir koku geliyordu. Daha önceden öyle bir koku yoktu. İltihap gibi. O yüzden mantar olabileceğini düşündüm.
Diski ve kusun kursak kontrolü yapmadan mi acaba ve mantar var ise mikostatin ve Flagyle la birlikde neden triflucan yada biteral tablet kullanmadınız

Koku dışında kuşta herhangi bir problem yoktu. Profesyonel değilim siteden flagyl ve mikostatin kullanmam önerildi.

Koku dışında kuşta herhangi bir problem yoktu. Profesyonel değilim siteden flagyl ve mikostatin kullanmam önerildi.
O zaman 5 gün triflucan sabah aksamnbir damla 3. Gün vitamin pro takviyesi ve genelntemizlik dezenfekte deneyin birde

Triflucan ile önceki tedavisi aynı yönde gerek yok triflucan’a. Koku azalmadı mı ? Daha önceki dışkı nasıldı ? Önceki konunuzun linkini atın.

Triflucan ile önceki tedavisi aynı yönde gerek yok triflucan’a. Koku azalmadı mı ? Daha önceki dışkı nasıldı ? Önceki konunuzun linkini atın.
Mikostatin ve flagyl kokuyu kesti. Ama kuşun dışkısı tedaviden once normal kuş dışkısı şeklindeydi şimdi resimdeki gibi ? Ne yapmalıyım ?
1526648760156-107390676.jpg

Geri