Kursak mantarı kuşa elle besleme yapılır mı?

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan nomoment
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

nomoment

Yeni Üye
2 kuşumda ağızlarında bir şey varmış gibi öğürme hareketi yapıyordu 2 haftadır iştahları kesildi 2 gün sulphamezatin kullandım dün de dacostatin adlı ilaçtan koydum sularına ve yumurta sarısı cici bebe soyulmuş darıyı ezdim bunu yine dacostatinli su ile sulandırıp 5 saat aralıklarla 2 kuşuma biraz yedirdim şırınga ile ve mavi olan kuşum biraz canlandı gibi ama yeşil kuşum gözlerini kapatıyordu gücsüzdü dışkısı su gibiydi poposunu temizledim fakat maalesef dün gece melek oldu mavi kuşum hala aynı durumda bugün yine dacostatinli su var önünde 8 saatte bir değiştiriyorum iştahı hala yok bir kaç defa aspur yedi ama korkuyorum yine şırınga ile ağzına mama damlatmaya ne önerirsin acaba?
not:mavişin melek olan ponçiğim kadar değil ama hala yeşil ve biraz sıvılı ishali var

mavişin nefes alışverişi eskisi kadar kötü değil kusma hareketi de azaldı fakat çok az yem yiyor ve su içiyor dün yeşil olan kuşum ponçik melek olunca cesaret edemedim acaba mamayı şırınga ile gagasından vermiştim(kursağa değil) o yüzden mi bir sıkıntı oldu

Mantar hastası olan ve normal kusa da dahil bisküvi verilmez. Şekerli oldugu icin dogrudan mantari besler .

Mantar hastası olan ve normal kusa da dahil bisküvi verilmez. Şekerli oldugu icin dogrudan mantari besler .
o yüzden mi melek oldu sizce kuşum? çünkü mamayla besledikten sonra maviş direk uçtu kaçtı meleğim poncik çok sakinleşti gözlerini kapattı uyumadı

o yüzden mi melek oldu sizce kuşum? çünkü mamayla besledikten sonra maviş direk uçtu kaçtı meleğim poncik çok sakinleşti gözlerini kapattı uyumadı
Geç kalınmış da olabilir . Klinik teşhisi olmadan kursak mantari olup olmadığı da bilinmez.

dün korku ve panikle forumlar facebook instagram 50 kişiye mesaj attım 20 si geri dönüş yaptı
kursak mantarı,ishal,kuruma ve astım olarak farklı yorumladılar ve herkes farklı ilaç söyledi
levadoks üst solunum
flucan dacostatin triflucan kursak mantarı
biteral kuruma
bir sürü ilaç tavsiyesi geldi ilk defa başıma geldi böyle bir durum 14 kuşum var hepsi çok iyilerdi ponçik ve maviş 2 haftada yavaş yavaş iştahları azalarak bu duruma geldi son 1 haftadır ishalleri vardı mavişin ki geçti ama ponçik meleğimin dün sıvı haldeydi maalesef
şimdi soyulmuş darı nijer tohumu ceviz tarçın haşhaş hindistan cevizi yumurta sarısı un gibi yapıp ilaçlı su ile sulandırıp vermem de sıkıntı olur mu?

dün korku ve panikle forumlar facebook instagram 50 kişiye mesaj attım 20 si geri dönüş yaptı
kursak mantarı,ishal,kuruma ve astım olarak farklı yorumladılar ve herkes farklı ilaç söyledi
levadoks üst solunum
flucan dacostatin triflucan kursak mantarı
biteral kuruma
bir sürü ilaç tavsiyesi geldi ilk defa başıma geldi böyle bir durum 14 kuşum var hepsi çok iyilerdi ponçik ve maviş 2 haftada yavaş yavaş iştahları azalarak bu duruma geldi son 1 haftadır ishalleri vardı mavişin ki geçti ama ponçik meleğimin dün sıvı haldeydi maalesef
şimdi soyulmuş darı nijer tohumu ceviz tarçın haşhaş hindistan cevizi yumurta sarısı un gibi yapıp ilaçlı su ile sulandırıp vermem de sıkıntı olur mu?
Daha iyi bir mama hazırlayın bence çok yanlış. Ya da hazir elle besleme maması alin

Daha iyi bir mama hazırlayın bence çok yanlış. Ya da hazir elle besleme maması alin
versele laga vardı tarihi geçmiş onu kullanamam maalesef
irmik,mısır unu,pirinç unu,tarçın,haşhaş,yumurta,soyulmuş darı, ceviz, tarhana bulgur gibi şeyler var hangilerini kullanabilirim kursak mantarı olan kuşum için

versele laga vardı tarihi geçmiş onu kullanamam maalesef
irmik,mısır unu,pirinç unu,tarçın,haşhaş,yumurta,soyulmuş darı, ceviz, tarhana bulgur gibi şeyler var hangilerini kullanabilirim kursak mantarı olan kuşum için
Öncelikle size şöyle böyle yapın diyemem ama ceviz tarhana tarcini hasasi çıkartın listenizden .

Geri