Kursak kumu

Arkadaşlar merhaba muhabbet kuşumda üç dört gündür gözüme çarpan bir kursağında şişlik var önceleri tüyü kabartmıştır ben pinpirikleniyorum diye önemsemedim ama tüylerine gömülmek için döndüğünde şişlik olduğundan emin oldum ve altı yedi dakika esneme öğürme benzeri hareketler yapınca veterinere ulaştım. Kursak mantarından şüphelendiğimi belirttim bana sindirimde zorluk yaşıyordur, kursak kumu kullanın uzun vadede kursak mantarıysa bir şeyler düşünürüz dedi ama ben hiç kursak kumu kullanmadım. Kullanımı nasıldır hangi marka iyidir ve nerden temin edebilirim bilgisi olanlar yardımcı olabilir mi? Ayrıca kursak mantarıysa bunu nasıl anlayabilirim?

Kuşu götürmedinizmi veterinere., sadece bilgimi verdiniz yani kuşu gördümü veteriner.

Kursak kumu dediği kuş kumu hayvanların sindirimine yardımcı olmak için taşlık içerisinde besinlerin bu kuş kumu ile beraber kasılması ile besinlerin kolay sindirilmesine yardımcı olan ek bir takviyedir siz once bunu bir kullanın olmazsa uzun vadede bakarız diye bir tedavi olmaz kursak mantarı olumcul sonuclara yol acabılır o veteriner sizi başından savmış bence kanatlıdan anlayan kaliteli bir veterinere götürün kuşunuzu yoksa daha kotu sonuclarla karsılasabılırsınız.

Görsellerini paylaştım whatsapptan, o yolla ulaştım ben belirtince tam olarak şunları yazmış kopyala yapıştır yapıyorum. "Mantar enf da olabilir ama biraz eksten kalıyor. Öncelikle kursak kumu olsun sonrasında başka bişey düşünün." demiş eksten kısmını anlamadım ne demek istemiş

Görsellerini paylaştım whatsapptan, o yolla ulaştım ben belirtince tam olarak şunları yazmış kopyala yapıştır yapıyorum. "Mantar enf da olabilir ama biraz eksten kalıyor. Öncelikle kursak kumu olsun sonrasında başka bişey düşünün." demiş eksten kısmını anlamadım ne demek istemiş
Hocam bu verilen cevap karın ağrısı olan bir insana doktorun gaz olabilir once bir maden suyu için sonrasında apandisit olduğunu düşünün demesi gibi bir şey olduğunu düşünüyorum siz kuşu direk bir veterinere götürün canlı baksın kursak mantarı tehlikeli bir rahatsızlıktır oyle uzun vadeye bırakılacak bir hastalık değil bu benim tavsiyem ama tabiki karar sizin geçmiş olsun.

Benim kursak mantarını kontrol etme şansım yok mu çünkü zamanında çevrede bir çok veterinere ulaştım muhabbet kuşlarım için ancak şu an iletişim halinde olduğum en iyisi diğerleri kafesten bile almıyordu kuşu. Kursaktaki şişlik çok ufak olduğundan böyle demiş de olabilir isterseniz buraya da ekleyeyim görselleri yok gibi durduğundan böyle bir yorum yapmış olabilir mi?

Ekli dosyalar

• bae08303-135b-4902-9971-dcf8eb5c9fc8.jpg
    bae08303-135b-4902-9971-dcf8eb5c9fc8.jpg
    117.4 KB · Görüntüleme: 22
  • ff0cc3e2-a656-4293-9793-0fbc5cce7f21.jpg
    ff0cc3e2-a656-4293-9793-0fbc5cce7f21.jpg
    108.7 KB · Görüntüleme: 20
Ben bu konunun teşhis ve tedavisinde tecrubeli değilim sadece tehlikeli olduğunu okumuştum Bu konuda size @Selçuk YÜKSEL hocam kesin ve net bilgiler verir diye düşünüyorum , veterinere gelince neden dediğini bilemiyorum ama verdiği bilgiler bana çok sağlıklı gelmedi, ben buradan Selçuk beyi etiketledim umarım en kısa zamanda size dönüş yapıp gerekli bilgileri verir tekrar geçmiş olsun.

Kuş kumuyla çözülecek bir sorun değil. Veteriner yanılgıya düşmüş. Siz eczaneden mikostatin ve biteral alın. Yarım suluğa biteral’in bir tabletinin 1/8’ini un haline getirerek suda eritin. Mikostatinden ise 5 damla damlatın. 5 gün sonra biteral’i kesin mikostatine 7 gün devam edin. Probiyotik de alın tedavi sırasında ve sonrasında uzun bir süre mercimek tanesi kadar katın.

Tüm bu ilaçların herhangi bir yanlış tedavide zararı olur mu? Ayrıca bunları tek sulukta beraber mi vermem gerekiyor?

Bünyeyi zayıflatıp başka rahatsızlıklara sebebiyet verme riski var mıdır onun için sormuştum bu probiyotik için hangisini tavsiye edersiniz?

Önerdiğim ilaçlar %99 çözer sorunu. Her ilaç bağışıklığı bozar isterseniz ilaç kullanmadan iyileşmesi için dua edin. Probiyotik olarak herhangi bir marka olabilir. Diazyme 256 , probizyme , nekton vs vs bir sürü marka var. Birini seçin.

Geri