kursak iltihaplanması hk. acil

ufuklarotesi

Yeni Üye
arkadaşlar merhabalar. geçenlerde de halsizlik diye bir konu açmıştım. benim erkek kuşumda uzun süredir (2 yaşında,1 buçuk yıldır kusma var) bunu genelde parlak nesnelere koltuk köşelerine filan yapıyordu. çözüm olur diye dişi arkadaş da aldık ama devam etti kusmaya. herneyse şuanda halsiz ve ben kursak iltihaplanmasından şüpheleniyorum. belirtileri nelerdir söyler misiniz? 5-6 gün önce bi halsizlik başladı. uçmada yavaşlama ve takatsızlık. ishali yok. kendini şişirmiyor ama halsizlik var. 2-3 gündür iştahsızlık da var. dal darı filan veriyorum. yiyor. yerken sanki zorla yiyor ve bazen boğazına takılıyormuş gibı yapıyor. su içtiğini görmüyorum. ben biyolite vitaminli ve antibakteriyal ilaç damlattığım suyu damlalıkla veriyorum günde birkaç sefer. bu arada 2 veterinere götürdüm ve herhang bir teşhis koyamadılar. ilki antibiyotik verdi onu 2 gün kullandım. halsizlik artınca kestim. diğer veteriner de hipradoxi diye sistemik bir antibakteriyel verdi. dün başladım bugün 2. gün. ama bi faydası olmadı gibi.
Kursak iltihaplanması olabilir mi? bu hastalığı gören ve tedavisini gerçekleştiren arkadaşlarım varsa yardımcı olabilir mi bana. belirtileri benziyor mu benim yazdıklarıma? bu arada Levent abi okur da yardımcı olursan çok sevinirim

Kursak iltihabı 1,5 yıl devam edecek bir hastalık olamaz. Şimdiye ölmüş olurdu.
Erkek kuş kızıştığında eşi yoksa kendine bir mekan veya bir oyuncak ayarlayıp orada veya ona yem kusabilir. Halsizliği geçtiyse bence çok üzerinde durmamak gerek. İstanbuldaysan Fatihte itfaiyenin arkasında belediyenin veterinerlik polikliniğine götürebilirsin.

Kursak iltihabı 1,5 yıl devam edecek bir hastalık olamaz. Şimdiye ölmüş olurdu.
Erkızıştığında eşi yoksa kendine bir mekan veya bir oyuncak ayarlayıp orada veya ona yem kusabilir. Halsizliği geçtiyse bence çok üzerinde durmamak gerek. İstanbuldaysan Fatihte itfaiyenin arkasında belediyenin veterinerlik polikliniğine götürebilirsin.

Abi keşke İst da olsam.artvindeyim. dedim belki o kadar uzun suredir çıkara çıkara belki şimdi olmuştur diye dusundum. Bu arada yeni birsey oldu. Disi kus onun kafese girdi farketmeden. halsiz olan kusun goz kapaginda hafif kan vardi . Gozu yasariyor ve ust goz kapagi kizarmis ve kapatiyo. Terramicin goz merhemi sureyimmi ne dersiniz. Hafif gagalanmis gibi göz kapagi

Bu kusma olayı sadece kursak iltihabına bağlı olmayabilir,ağızdan başlayıp bağırsaklara kadar olan herhangi bir sindirim sistemi organından kaynaklanabilir.. Öenerim hayvan hastanesinde tahlil yaptırmanız ama imkanınız yoksa daha önce benim başıma gelen ve faydasını 2 kuşumda da gördüğüm gambakokzid adlı ilaçtır. Bu ilaç bütün sindirim sisteminde etkilidir.

LT26i cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bu kusma olayı sadece kursak iltihabına bağlı olmayabilir,ağızdan başlayıp bağırsaklara kadar olan herhangi bir sindirim sistemi organından kaynaklanabilir.. Öenerim hayvan hastanesinde tahlil yaptırmanız ama imkanınız yoksa daha önce benim başıma gelen ve faydasını 2 kuşumda da gördüğüm gambakokzid adlı ilaçtır. Bu ilaç bütün sindirim sisteminde etkilidir.

hocam kuş çok halsizleşti. veteriner amoksisilin içerikli bi antibiyotik verdi. suyuna karıştırıp ağzına damlattım. yem yemiyordu sabah. ağzından bebe maması verdi şırıngayla. biraz dal darı yedirdim elimde. bu arada dışkısı ishal değil ama yeşil renkli. kafesin dibindeki beyaz peçetede yeşil ıslak leke bırakıyor. amoksisilin etkili olur mu ki. dediğiniz bu ilacı burada bulmam zor. inşallah antibiyotik tedavisi olumlu sonuç verir hayvancığıma

Amoksilisin içerikli ilaçlar bu durumlarda kullanılıyor umarım faydalı olur...

Geri