kursak iltihabı

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan Glshkdmr
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Glshkdmr

Paylaşımcı Üye
kursak iltihabına sarımsak iyi gelir mi?

Kursak iltihabı tehlikeli bir hastalıktır sarımsak iyi gelir mi? Bilmiyorum ama triflucan ilacını kullanmanızı önerebilirim

2 gündür triflucan kullanıyorum suluğa katarak ama bi fayda yok

Triflucan etkili bir ilaçtır

Suluğa ne kadar koyuyorsunuz?

5 damla. Ağzına damlatamadım çok debelendi elimde. 2 gün daha uygularım fakat sadece o yetmiyormuş antibiyotikte kullanmam gerekiyormuş ama hiçbir yerde bulamadım baytrili

Üzgünüm bence yanlış bilgi verilmiş antibiyotik kullanımı şart değil triflucan 2 damla ağıza damlatılır istediği kadar hareket etsin bunu iyiliği için yapmalısınız antibiyotiği illa kullanacağım diyorsanız internetten sipariş verin

Çok ağır vakalarda cerrahi müdahale uygulanır

kursak iltihabına sarımsak iyi gelir mi?
Kursak iltihabı deyince nedense kuş yavaş yavaş ölür diye düşünüyorum, bundan önceki kuşumda vardı her şeyi yaptım bende 3. senesinde aniden öldü. Kursak iltihabı çok lanet bir şey, o kadar iyi bakmama rağmen nereden geldi bilmiyorum ama en çok korktuğum illet! Geçmiş olsun.. Trıflucan ve türevleri var bildiğim ama tam tedavi ettiğini düşünmüyorum, sadece ilerlemesini yavaşlatıyor. Bu mantarın neden olduğu bir hastalık diye biliyorum ama gene de sizi yanıltmayayım. Siz en iyisi @Ayhan OTÇUOĞLU @Hayvansever03 hocamlara danışın.

Kursak iltihabı deyince nedense kuş yavaş yavaş ölür diye düşünüyorum, bundan önceki kuşumda vardı her şeyi yaptım bende 3. senesinde aniden öldü. Kursak iltihabı çok lanet bir şey, o kadar iyi bakmama rağmen nereden geldi bilmiyorum ama en çok korktuğum illet! Geçmiş olsun.. Trıflucan ve türevleri var bildiğim ama tam tedavi ettiğini düşünmüyorum, sadece ilerlemesini yavaşlatıyor. Bu mantarın neden olduğu bir hastalık diye biliyorum ama gene de sizi yanıltmayayım. Siz en iyisi @Ayhan OTÇUOĞLU @Hayvansever03 hocamlara danışın.
Kursak iltihabı sadece mantardan kaynaklanmaz bakteriden de kaynaklanır. Ve henüz ilk evreleri ise Triflucan iyileştiriyor.
Ayrıca Kursak iltihabı içme sularından bile kaynaklanabilir. Özellikle kuşlarım ya da kuşum hasta olduğu zaman hepsine birlikte kaynatıp soğuttuğum suları veririm sonuçta her an ne olacağı belli değil zayıf bünyeleri daha fazla etkilenmemeli.

kuşuma ilaç dozu fazla geldi triflucan zararı olur mu acil bakarsanız sevinirim

Ben
Kursak iltihabı sadece mantardan kaynaklanmaz bakteriden de kaynaklanır. Ve henüz ilk evreleri ise Triflucan iyileştiriyor.
Ayrıca Kursak iltihabı içme sularından bile kaynaklanabilir. Özellikle kuşlarım ya da kuşum hasta olduğu zaman hepsine birlikte kaynatıp soğuttuğum suları veririm sonuçta her an ne olacağı belli değil zayıf bünyeleri daha fazla etkilenmemeli.
ben çok çektim bu illetten, 3 yaşındaki oğlumu kaybettim ondan dediğim gibi en çok korktuğum hastalık bu. Beni üzen şey, kuşlarımızı güvenerek götürebileceğimiz bir veteriner olmaması. Sözüm meclisten dışarı çoğu anlamıyor ve ticari bakıyor. Çok üzücü. Bir de kedi köpek gibi dertlerini belli edemiyorlar hastalık iyice ilerlemeden bu beni kahrediyor :(

çok üzüldüm kuşunuza benim kuşum yaklaşık 9 yaşlarında ölmesinden o kadar korkuyorum ki umarım çabucak iyileşir

çok üzüldüm kuşunuza benim kuşum yaklaşık 9 yaşlarında ölmesinden o kadar korkuyorum ki umarım çabucak iyileşir
İnşallah iyileşir, sakınan göze çöp mü batıyor anlamadım ben. Şimdiki kuşum da 6-7 aylık çok iyi bakıyorum onun da dışkıda sindirilmemiş yem var ne yapsam geçmedi. Bu son zaten bir daha kuş beslemem. Üzüyor insanı aniden ölünce.

İçinizi karartmak gibi olmasın da bana ciddi anlamda solunum sıkıntısı çekiyor gibi geldi tabii yetkililer daha iyi bilir. Siz bilen birine çok acil danışın. Kursak mantarı hariç başka şeyler de olabilir. Yanıltmak istemem.

Geri