Kursak iltihabı mı

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan Bbtlb02
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Bbtlb02

Meraklı Üye
Merhaba kuşum ilk defa dün gece salyalı ve kötü kokulu kustu daha sonra hareketleri normaldi şimdi elime alıp göğsüne üfledim rengi mor boynunun altında sarı bir top var sanki göğüs kemiğini elimle bakınca hafifçe hissettim sizce kuruma yada kursak iltihabı olabilir mi lütfen yardımcı olur musunuz 5 yaşında erkek tek kuş

Ekli dosyalar

• 20210218_220055.jpg
    20210218_220055.jpg
    983.2 KB · Görüntüleme: 22
  • 20210218_222633.jpg
    20210218_222633.jpg
    880.1 KB · Görüntüleme: 20
  • 20210218_220124.jpg
    20210218_220124.jpg
    753.1 KB · Görüntüleme: 21
Kuruma bir hastalık değil. Bir hastalığa bağlı gelişen ani kilo kaybı durumudur. Kursak mantarı değil. Kuşun kursağı dolu ise sarı gözükür zaten.
Teşekkür ederim peki kemiği hafif elime geldi ten rengi de koyu kursak iltahabı ise hangi ilacı önerirsiniz

Kuruma bir hastalık değil. Bir hastalığa bağlı gelişen ani kilo kaybı durumudur. Kursak mantarı değil. Kuşun kursağı dolu ise sarı gözükür zaten.
Dışkısı da bu şekilde triflucan versem sizce iyi gelir mi

Ekli dosyalar

• 20210219_092923.jpg
    20210219_092923.jpg
    589.4 KB · Görüntüleme: 21
Teşekkür ederim peki kemiği hafif elime geldi ten rengi de koyu kursak iltahabı ise hangi ilacı önerirsiniz
Dışkısı da bu şekilde triflucan versem sizce iyi gelir mi
Kuşlarda gereksiz ilaç kullanımı zararlıdır. Kuşta görüldüğü kadarıyla bir hastalık yok. Kuşların göğsünde sivri bir kemik bulunur, elinize gelmesi normal. Dışkıları kötü gözükmüyor.

Kuşlarda gereksiz ilaç kullanımı zararlıdır. Kuşta görüldüğü kadarıyla bir hastalık yok. Kuşların göğsünde sivri bir kemik bulunur, elinize gelmesi normal. Dışkıları kötü gözükmüyor.
Bugün bütün gün tüylerini kabartıp uyudu az yem yedi kursak mantarı var dedi bir başka üye ama bilmiyorum çok üzgünüm

2 gün önce kustu salyalı ve kötü kokuyordu bugün de böyle uyuyunca @yao ako kursak mantarı olduğunu söyledi
Kuşlar düzenli kusuyorlarsa bu kursak mantarı belirtisi olabilir ama illa kursak mantarı olacak değil. Bir sürü farklı hastalıkta da görülen bir belirti. Düzenli olarak kusan, halsizlik ve iştahsızlık çeken kuşlara diyebiliriz belki kursak mantarı diye. Fotoğraflardan bir sıkıntı gözükmüyor, ki kursak mantarı görsel olarak vücutta bir farklılık kolay kolay yaratmaz. Kuşun bir sağlık problemi olduğunu sanmıyorum.

Kuşlar düzenli kusuyorlarsa bu kursak mantarı belirtisi olabilir ama illa kursak mantarı olacak değil. Bir sürü farklı hastalıkta da görülen bir belirti. Düzenli olarak kusan, halsizlik ve iştahsızlık çeken kuşlara diyebiliriz belki kursak mantarı diye. Fotoğraflardan bir sıkıntı gözükmüyor, ki kursak mantarı görsel olarak vücutta bir farklılık kolay kolay yaratmaz. Kuşun bir sağlık problemi olduğunu sanmıyorum.
Çok sağolun içimi rahatlattınız sürekli kusmuyor ilk defa kustu biraz zayıf kemiğine bakın diyince elime geldi hasta sandım diye çok üzüldüm çok sağolun

Çok sağolun içimi rahatlattınız sürekli kusmuyor ilk defa kustu biraz zayıf kemiğine bakın diyince elime geldi hasta sandım diye çok üzüldüm çok sağolun
Hangi kuşu elinize alırsanız alın kemiğini hissedersiniz zaten, çok çıkık olması (jilet gibi derler) sıkıntı yaratabilir.

Kuşun kemiği görünmüyor bile kuruma hastalık değil belirtidir, kursak mantarından ziyade megabakterde gelişir anlata anlata dilimde tüy bitti....

Üyelerimiz yeni rank gelmesini istiyor fakat sözde bilgili üyelerimize bakıyorum olayla alakaları yok bu gidişle herkese tecrübesiz üye rankı vereceğim.
Çok sağolun içimi rahatlattınız teşekkür ederim

Hangi kuşu elinize alırsanız alın kemiğini hissedersiniz zaten, çok çıkık olması (jilet gibi derler) sıkıntı yaratabilir.
Çok sağolun psikolojim bozulmuştu 2 gündür sürekli bakıp bakıp üzülüyordum size birşey danışabilirmiyim denk gelmişken kaşıntı için hangi spreyi önerirsiniz

Sprey kullanmayın kuşlar doğal olarak kaşınacak ölü derilerini kazıyacak işlevsiz tüyleri temizleyecektir doğal yaşayış tarzları bu.
Tamam çok sağolun normalde çok öter bugün tüylerini kabartıp uyudu az yem yedi tek erkek kuş aynalı oyuncağı vardı kusunca oyuncağın yanlış olduğunu öğrendim çıkardım oyuncağı acaba eş istediği için mi böyle duruyor bütün gün böyle durması normal mi

Çok sağolun psikolojim bozulmuştu 2 gündür sürekli bakıp bakıp üzülüyordum size birşey danışabilirmiyim denk gelmişken kaşıntı için hangi spreyi önerirsiniz
Spreylerin hemen hemen hepsi oldukça zararlı. Ciddi bir kaşınma yoksa herhangi bir müdahaleye gerek yok. Ciddi anlamda çok kaşınıyorsa o zaman damla önerilebilir.
Tamam çok sağolun normalde çok öter bugün tüylerini kabartıp uyudu az yem yedi tek erkek kuş aynalı oyuncağı vardı kusunca oyuncağın yanlış olduğunu öğrendim çıkardım oyuncağı acaba eş istediği için mi böyle duruyor bütün gün böyle durması normal mi
Kuş artık 5 yaşına gelmiş. Şu saatten sonra çiftleşmesi, eş tutması zor olur.

Spreylerin hemen hemen hepsi oldukça zararlı. Ciddi bir kaşınma yoksa herhangi bir müdahaleye gerek yok. Ciddi anlamda çok kaşınıyorsa o zaman damla önerilebilir.

Kuş artık 5 yaşına gelmiş. Şu saatten sonra çiftleşmesi, eş tutması zor olur.
Eş almak için değilde hareketleri o yüzden mi diye sordum

Geri