Kursağını sürekli şişiriyor

Mgkhnyavas

Meraklı Üye
Dişi muhabbet kuşum devamlı olarak kursağını şişirip indiriyor adeta insan yutkunduğunda boğazının hareketleri gibi

Devamlı olarak kursağı şişiyor iniyo dün ve önceki gün üşütmüş olabilir kursak mantarı da olabilir dediler diğer abiler dışkısı cıvıktı şu an dışkısı da düzelmiş durumda

yardımcı olabilir misiniz abiler

Dişi muhabbet kuşum devamlı olarak kursağını şişirip indiriyor adeta insan yutkunduğunda boğazının hareketleri gibi

Devamlı olarak kursağı şişiyor iniyo dün ve önceki gün üşütmüş olabilir kursak mantarı da olabilir dediler diğer abiler dışkısı cıvıktı şu an dışkısı da düzelmiş durumda

yardımcı olabilir misiniz abiler
Dışkının düzelmesi çok güzel, demek ki sirke iyi geldi. Derhal dediğim kursak mantarı tedavisine başlayın. 4 gün devam ederek, suyunu günlük değiştirme şartı ile mikostatin adlı ilacı 8 damla kadar suyuna ekleyin. Sabah akşam gagasından da damlatabilirsiniz. .Arkasından kuru maya ile probiyotik tedavisi uygulayın 3 gün, yarım çay bardağı kuru mayayı suluğuna ekleyin günlük değiştirin. Arkasından multivitamin tedavisi uygulayın 3 gün vitaminlerin üzerinde nasıl kullanıldığı yazar. Sonra tekrar 3 gün probiyotik ve tamamdır.

Ayrıca diğer eşine de bulaşmış olması muhtemeldir, bakteri şu an yerleşme aşamasında olabilir. Derhal onun da suyuna elma sirkesi ekleyin 3 gün devam edin, gagasından 1 damla mikostatin ilk gün yeterli olacaktır. Elma sirkesinden sonra probiyotik tedavisini dediğim şekilde bu kuşa da uygulayın arkasından vitamin tedavisi 2-3 gün.

Bu aşamlarda 2 kuşun da kafesi sterilize edilmelidir. Düzenli olarak da temizliğine dikkat etmelisiniz.
Geçmiş olsun.

Çok teşekkürler yardımcı olduğunuz İçin
Kursağını şişirip durması bundan mı kaynaklanıyordur

Çok teşekkürler yardımcı olduğunuz İçin
Kursağını şişirip durması bundan mı kaynaklanıyordur
Evet, bakteri kursakta başlayan sindirime izin vermez dolayısı ile hasta olan kuşumuz yediklerini sindiremez ve bir süre sonra elinde olmadan kusmaya başlar, en sonda köpürerek kusmaya başlar, salyaları çoğalır ve ölümle sonuçlanır. Geç kalmadan tedaviye başlayın.

Benim size tavsiyem bu tedaviden sonra vitamin olarak yem takviyesi alıp kullanmanızdır. Hem içerisnde bulunan vtaminler ve mineraller sayesinde kuşlarımızda ishal vakası önlenir, hem yumurtaların dolu oranı yükselir, hem tüylerinin parlaklığı açısından faydalı olup metobilizması ve sindirim açısından günlük ek gıdadır vb birçok faydası mevuttur. Veterinerler temin edebileceğiniz VİTALİS adlı ek gıdayı öneriyorum benim kullandığımda budur ve hem hafif hem rahat bir ek gıdadır; yahut eczanelerde var mıdır bilemiyorum, petshoplar için de bilemiyorum ama muhakkak alıp kullanmanızı öneriyorum. Ben arada bir kuşlarıma elma sirkesi de veriyorum, probiyotik de uyguluyorum lakin çoğunlukla bunu kullanıyorum günlük değiştiriyorum. Ayrıca, arada bir saf su içsinler diye de serbest bırakıyorum ve normal su veriyorum.

Vitalis adlı nereden TEM’in ediyorsunuz paylaşabilir misiniz
Bir de suyuna mı katıyorsunuz yoksa mamalarına mı

Suyuna, veterinerlerden temin edebilirsiniz. 20-25 lira arası ücreti var. Suyuna eklemeniz daha iyidir, mamasına eklemeyin, daha güzel bir şekilde alır su ile.

Arkadaşın dediklerine ilavaten kafesleri günlük temizleyin tedavi son günü kafesi komple sterilize edin gaga taşına kadar.

Geri