Kullandığınız önerebileceğiniz ürünler

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan Askim
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Askim

Yeni Üye
5 aylik kusuma ben supravit ve aminosol kullaniyorum haftalik degisimli olarak. 3 hafta arayla avimec ense damlasi damlatiyorum 3 haftada bir sirkeli su ile kafes temizligi ve onem amacli kafesin kenarlarina tuneklere ve 2 fis kusun uzerine vitamix sıkıyorum. 3 gun arayla da gagasi abayaklarina vazelin suruyorum kuru goruntu olustugunda. Bunun haricinde probiyotik multivitamin yda baska bi urun kullanmıyorum sizin kullanip memnun kaldiginiz urunleri ve nasil kullandiginizi yazarsaniz sevinirim. Tuy bakimi icinde onerilerinizi daha parlak ve saglikli gozukmesi icin ne yapilabilir. Birde banyodan nefret ediyoruz denemelerimiz basarisizlikla son buldu ne yapmaliyim

Yumurta sevmiyoruz marulu kopartip agizda gevis getirip çıkartıyoruz bilhassa havuctanda hoşlanmadık cok seciciyiz hanımlar beyler
20171123_124047.jpg

5 aylik kusuma ben supravit ve aminosol kullaniyorum haftalik degisimli olarak. 3 hafta arayla avimec ense damlasi damlatiyorum 3 haftada bir sirkeli su ile kafes temizligi ve onem amacli kafesin kenarlarina tuneklere ve 2 fis kusun uzerine vitamix sıkıyorum. 3 gun arayla da gagasi abayaklarina vazelin suruyorum kuru goruntu olustugunda. Bunun haricinde probiyotik multivitamin yda baska bi urun kullanmıyorum sizin kullanip memnun kaldiginiz urunleri ve nasil kullandiginizi yazarsaniz sevinirim. Tuy bakimi icinde onerilerinizi daha parlak ve saglikli gozukmesi icin ne yapilabilir. Birde banyodan nefret ediyoruz denemelerimiz basarisizlikla son buldu ne yapmaliyim
Vitamin olarak Röhnfried ürünlerini tavsiye ederim. Avimec, bir süredir üretilmiyor diye biliyorum, üretimi olsa bile bu şekilde kullanmanıza gerek yok, sadece parazit şüphesi olduğunda kullanın. Sirkeli su yerine Virkon S dezenfektan veya eczaneden temin edebileceğiniz Zafiran'ı %2 civarında suya katıp kullanmanız daha sağlıklı olur. Vitamixi bence hiç kullanmayın, hatta ben olsam çöpe atarım. Sürekli vazelin kullanmaya da gerek yok. Hayvanı boşuna rahatsız etmeyin. Meyve ve sebzeleri, yumurta mamasını ara ara vermeye devam edin. Bir miktar sirke katacağınız suyu kuşun üzerine spreyleyebilirsiniz. Banyo için ise, porselen tabağa ılık su koymayı deneyin. Kafes dışındayken masanın üstüne koyun, siz de masanın üzerinde onunla ilgilenirken ortam sıcaklığı da müsaitse kendisi girecektir. Banyo için her tarafını sırılsıklam yapmasını beklemeyin. Bütün tüyleri ıslanırsa uçamaz, bu yüzden kendisini ihtiyacı kadar ıslatır.

Güncelll
Önereceğiniz mama, kum, gaga taşı markaları var mı?

image.jpg

Parazitler için bu ilacı kullanıyorum ama ne kadar işe yarıyor emin değilim. Öneriniz var mı yoksa tek başına yeterli mi ?

Parazit için öncelikle temizlik öneriyorum. Birkaç tane kuşta dış parazit oluyorsa, öncelikli sorumluluk sahibindedir, kuşların hiçbir suçu yoktur.

Parazit için öncelikle temizlik öneriyorum. Birkaç tane kuşta dış parazit oluyorsa, öncelikli sorumluluk sahibindedir, kuşların hiçbir suçu yoktur.
Aynen öyle, dışkısı ayağına bulaşıyor ayagıyla yüzünü kaşıyor, anlamıyor dışkıyı gagalıyor... her sabah bir zahmet önce sabunlu bezle sonra duru bezle silin eğer kafesi yıkamak zorsa. Benim kafesim kocaman her sabah zevkle ilgineliyorum, önce kafes silinir, yemler temizlenir, vitaminli probiyotikli sular hazırlanır suluklara bölüştürülür, sonra üşenmem tutar ayaklarında dışkı kalmışsa diye ıslak bezle ayaklarını da silerim. Her zaman ilgilenemeyebiliriz, onlar muhabbet kusu ilgi bekler ama en azından zaruri ihtiyaçlarını karşılayalım, hasta olmadan önce önlemi alalım. Sevgiler...

Geri