Kuşun yaşı ne kadardır

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan Riosamba
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Riosamba

Yeni Üye
Merhaba komsumuzdan aldık bu kuşu sizce kaç yaş civarı olabilir.

Ekli dosyalar

• IMG_20210620_185358-min (1).jpg
    IMG_20210620_185358-min (1).jpg
    830.3 KB · Görüntüleme: 30
Bende 2 yaş civarı diye tahmin ediyorum. 3 yaşından büyük olduğunu düşünmüyorum.

Arkadaşın dediği gibi, kafesi temizleyin lütfen. En kötü ayda 1 kere sirkeli su ile tüm kafesi dezenfekte etmelisiniz. Kafes tabanını 3 günde 1, yemlikleri ve sulukları en kötü 2 günde 1 kontrol edip tazeleyin. Hava akımı olan yere koymayın kafesi. Yem olarak aspur-akdarı-sarı darı verebilirsiniz. Haftada 1 kere yumurta maması belki ama yaz aylarında 4-5 saatten fazla tutmayın kafeste mamayı. İlk defa kuş besliyorsanız aklınıza takılan ya da merak ettiğiniz şeyleri burada sorabilirsiniz.

Merhaba komsumuzdan aldık bu kuşu sizce kaç yaş civarı olabilir.
Buraya atın. @ADRIAN @Recai SULAMİS

Bende 2 yaş civarı diye tahmin ediyorum. 3 yaşından büyük olduğunu düşünmüyorum.

Arkadaşın dediği gibi, kafesi temizleyin lütfen. En kötü ayda 1 kere sirkeli su ile tüm kafesi dezenfekte etmelisiniz. Kafes tabanını 3 günde 1, yemlikleri ve sulukları en kötü 2 günde 1 kontrol edip tazeleyin. Hava akımı olan yere koymayın kafesi. Yem olarak aspur-akdarı-sarı darı verebilirsiniz. Haftada 1 kere yumurta maması belki ama yaz aylarında 4-5 saatten fazla tutmayın kafeste mamayı. İlk defa kuş besliyorsanız aklınıza takılan ya da merak ettiğiniz şeyleri burada sorabilirsiniz.
İlk defa kuş beslemiyorum.Bu hariç üç kuşum var.Aldığım kişi temizlemiyordu aldığım anda fotoğrafını çektim.Temizledim.İsteyen olursa da sahiplendiricem.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri