Kuşun saksı bitkileri tüketmesi

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan mazikeen
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

mazikeen

Yeni Üye
Merhaba videosunu ekleyeceğim aşağı daha iyi anlarsınız ama benim kuşum yeşil bitkileri böyle kemiriyor aloe vera ve adını bilmediğim bir bitki -biliyorsanız aydınlatırsanız çok mutlu olurum- yani şu ana kadar dışkısında hareketlerinde herhangi bir olumsuzluk görmedim ancak uzun vadede bir şey olur mu bilmiyorum. Sizce zararlı bir durum mu? Teşekkür ederim.

Merhabalar, aloe vera zararsızdır ve hatta faydaları var kuş için. Ancak sınırsız yemesine izin vermemeniz gerekir. Ara sıra küçük bir parça koparıp verebilir veya demleyip suyundan içilebilirsiniz.

Diğer bitkinin net bir fotoğrafını ekleyebilir misiniz acaba, türünü tam olarak anlayamadım.

Saksı bitkileri muhabbet kuşlarına zararlıdır. Sonra kuşum neden takla oldu diye konu açarsınız..

Salon bitkilerinin zararlı olduğunu biliyorum. Bu bir meyve ağacı.. Limon gibi portakal gibi. O yüzden soruyorum. Böyle bir cevap alacağımı bilsem zahmet edip de yazmazdım sitenize..

Merhaba, salonumda kumkuat ağacı var. Kuşum konup yiyor . Zararlı olur mu
Kumkuat meyvesi ve çiçeği zararsız olarak geçiyor. Ancak dalı ve yaprağı konusunda bir bilgiyle karşılaşmadım. Ama kumkuat bir narenciye türü, genel olarak narenciye dallarının ve yapraklarının toksik özelliği yok.

Saksı bitkileri muhabbet kuşlarına zararlıdır. Sonra kuşum neden takla oldu diye konu açarsınız..
Çok genelleme yapıyorsunuz, toksik olanlar kadar olmayan bitkiler de var.

Kumkuat meyvesi ve çiçeği zararsız olarak geçiyor. Ancak dalı ve yaprağı konusunda bir bilgiyle karşılaşmadım. Ama kumkuat bir narenciye türü, genel olarak narenciye dallarının ve yapraklarının toksik özelliği yok.

Çok genelleme yapıyorsunuz, toksik olanlar kadar olmayan bitkiler de var.
Aslında yiyor da sayılmaz parçalayıp aşağıya atiyor. Ama biraz da yiyorsa diye merak ettim. Teşekkür ederim

Geri