Kuşun Hala Dişi Olduğunu İddia Edenler Var!

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan Danci
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Danci

Meraklı Üye
Merhaba,

Geçen forumda bir konu paylaşmış, paylaştığım konuya gelen cevaplara istinaden bir yol izlemiştim.

Şimdi ben cevaplar doğrultusunda kuşun yanına bir dişi aldım, fakat dişiyi almaya gittiğim kuşçu elimdeki muhabbetin dişi olduğunu söyledi. Ben yinede aldırış etmedim yanına ayrı bir dişi kuş aldım. Çünkü forumdaki bir çok arkadaş bu kuşun erkek olduğunu iddia etmişti.

Şimdi yine gönlüm ikilendi bir zahmet resimlere detaylı şekilde bakıp bana tekrar cevaplama yapar mısınız?

Pn3EVv.jpg

77m8nv.jpg

hocam bu kuş yüzde yüz erkek güle güle besleyin :) yanına güzel bir de dişi alın inşaAllah güzel yavrularını alırsınız.

bazı parçalı ve çekinik parçalı kuşlarda cere rengi ya mavi pembe yada sadece pembe olabiliyor insanları da bu aldatıyor.

Merhaba,

Geçen forumda bir konu paylaşmış, paylaştığım konuya gelen cevaplara istinaden bir yol izlemiştim.

Şimdi ben cevaplar doğrultusunda kuşun yanına bir dişi aldım, fakat dişiyi almaya gittiğim kuşçu elimdeki muhabbetin dişi olduğunu söyledi. Ben yinede aldırış etmedim yanına ayrı bir dişi kuş aldım. Çünkü forumdaki bir çok arkadaş bu kuşun erkek olduğunu iddia etmişti.

Şimdi yine gönlüm ikilendi bir zahmet resimlere detaylı şekilde bakıp bana tekrar cevaplama yapar mısınız?

Pn3EVv.jpg

77m8nv.jpg
Yüzde yüz erkek. Dişi diyosa kuşçuluğu biraksin

Bunlar yardimci olur sanirim ayrica Dogukan beye katiliyorum

Ekli dosyalar

• images-2.jpg
    images-2.jpg
    16.4 KB · Görüntüleme: 22
  • images-1.jpg
    images-1.jpg
    25.2 KB · Görüntüleme: 21
Daha önceki konunuzda yazmıstım. Elimde benzer bir erkek olduğunu. Içiniz rahat etsin diye fotografını cektim. Eğer bu kuş dişiyse 2 dişiden yavru aldım ben :) sizinkisiyle hemen hemen aynı ceresi

fe91b74b264e51194fc452ced46a9fe8.jpg

cbc35a2c498db4651ec1522bef2d9963.jpg

Bunlar da yavruları.

39f1051e1dafa53d6b80a93d63f136a9.jpg

Ben hatırlıyorum size şöyle bir yorum yapıldı bende yazdım sanırım bu renklerde bazen hatalar olabiliyor diye. Kuşa hala dişi diyenler var şeklinde bir konu açmak olmamış bence.

Ben kuşçuluğu bırakıyorum arkadaşlar :) dişi olabilir demiştim :)

Ben kuşçuluğu bırakıyorum arkadaşlar :) dişi olabilir demiştim :)
Kuşlarınızı sahiplendirmek isterseniz talibim. :) Şaka bir yana son fotoğraftan sonra dişi dememişsinizdir siz de. Eğer cerede parlama olmuşsa yanıltır herkesi.

Kuşlarınızı sahiplendirmek isterseniz talibim. :) Şaka bir yana son fotoğraftan sonra dişi dememişsinizdir siz de. Eğer cerede parlama olmuşsa yanıltır herkesi.

Güzel plan :))) malesef kuşlarımdan vazgeçemem, kuşar bir yana dünya bir yana, Muhabbet kuşu yetiştiricisi hastalığı var bende :)

kim neye göre iddia ediyor bilmiyorum ama bu renk resesif mutasyonlarda erkeklerin çere rengi genelde bu renk te olur tamamem mavi renk görünen çok nadirdir

herkese yorumlar için teşekkür ederim. Sizde olmasanız piyasada bize kazık atacak insan çok. Tahmini bu kuşun yaşı nedir ustalar? Ona göre eş seçimi yapacağım bu kuşumada

Mevcut.fotoğraf.yaş.tespiti.için.yeterli.değil.
Mevcut.fotoğraf.ile.tahminde.bulunan.kuşçuluğu.bıraksın. :)

Bu kuşa aldığım dişi bugün kapalı kutunun kapağı açılması sonucu avm ortamında kaçtı :(

Geri