Kuşun Genel Sağlığı Hakkında

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan medusa
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

medusa

Yeni Üye
İyi günler arkadaşlar öncelikle daha önce hiç kuş beslemedim ve hiç bilgim yok.

Kuşun sahibi ben değilim misafir olarak geldi 5 gün oldu ve bir kaç hafta daha kalacak.

Resimlere bakarak genel sağlığı hakkında yorum yapabilecek varsa sevinirim. Herkese iyi günler yardımcı olanlara şimdiden teşekkür ederim.

Bazı gözlemlediğim davranışları ;
-Yemlik ile yemlik ayaklığına kafasını ve vücudunu sıkıştırıp yemliği gagalıyor o yüzden sırtındaki tüyler seyrek
-Ele gelmiyor çekingen
-Dışarı çıktığı zaman 3-4 tur uçup daha çok kafesinin üstünde vakit geçiriyor ara sırada perdede duruyor.
-Bana kendisini çok kaşıyormuş gibi geliyor sırtını kanatlarını gagalıyor ve sonrada kendini kabartarak dışarı tüy atıyor.

Yem olarak karışık yem denilen yemi var.

2 gün önce elma verdim yedi.

Emanet olduğu için çok iyi bakmak istiyorum.
Yardımcı olanlara şimdiden teşekkürler.

Kuş çok tatlı.Sağlıklı gözüküyor.Daha yetişkin olmadığı için yemliğinde yaptığı davranışlar normal.Bazı kuşlar yapabiliyor.Ele gelmeyebilir,daha geleli 5 gün olmuş, size ve odaya tam olarak alışmamıştır bu yüzden kafes çevresinde vakit geçirebilir.Yemini 2 güne bir üfleyin.Yediği yemlerin kabukları yemlikte kaldığından dolayı kuş,içi dolu yemlere ulaşmakta güçlük yaşayabilir.Bu yüzden kabukları üfleyin uçar gider zaten.Sırtındaki yağ tabakasından bir miktar alıp,ayaklarına,göbeğine,kanatlarına vs. ulaştırıyor ve kendi kendini temizlemiş oluyor.Kaşınması da doğaldır diye düşünüyorum.Az miktarda marul,salatalık verebilirsiniz çok severler fakat fazlası ishal yaptırabilir.Elma,armut,şeftali,havuç,muz verilebilir yine çok severler.Cereyana dikkat edin.Suluğunu hergün değiştirin içme suyu koyun.

Cevabınız için teşekkür ederim dediklerini
Kuş çok tatlı.Sağlıklı gözüküyor.Daha yetişkin olmadığı için yemliğinde yaptığı davranışlar normal.Bazı kuşlar yapabiliyor.Ele gelmeyebilir,daha geleli 5 gün olmuş, size ve odaya tam olarak alışmamıştır bu yüzden kafes çevresinde vakit geçirebilir.Yemini 2 güne bir üfleyin.Yediği yemlerin kabukları yemlikte kaldığından dolayı kuş,içi dolu yemlere ulaşmakta güçlük yaşayabilir.Bu yüzden kabukları üfleyin uçar gider zaten.Sırtındaki yağ tabakasından bir miktar alıp,ayaklarına,göbeğine,kanatlarına vs. ulaştırıyor ve kendi kendini temizlemiş oluyor.Kaşınması da doğaldır diye düşünüyorum.Az miktarda marul,salatalık verebilirsiniz çok severler fakat fazlası ishal yaptırabilir.Elma,armut,şeftali,havuç,muz verilebilir yine çok severler.Cereyana dikkat edin.Suluğunu hergün değiştirin içme suyu koyun.
Cevabınız için teşekkür ederim dediklerinizi uygulayacağım.

Geri