Kuşun Deriyi Isırması

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan Thy44
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Thy44

Yeni Üye
Arkadaşlar geçen buraya konuyu açtım hazal arkadaşımız şttt hayır gibisinden uyarmam gerektiğini söyledi ancak hiç bir şekilde düzelmiyor sürekli kolumuzda ve boynumuzda acayip şekilde deriyi mi yiyor ısırıyor mu anlamadım böyle yaptığı zaman elimle engellemeye çalıştığımda bu sefer cidden elimi ısırıyor kuş bide erkek boyun ve kol ısırıklarını görsel olarak paylaştım

Ekli dosyalar

• 6D0CB82D-7DEA-4F16-B284-6786C3C59EC8.jpeg
    6D0CB82D-7DEA-4F16-B284-6786C3C59EC8.jpeg
    195.3 KB · Görüntüleme: 22
  • 0A479E6F-AA62-47C9-9C49-6C8C05587F4B.jpeg
    0A479E6F-AA62-47C9-9C49-6C8C05587F4B.jpeg
    223.8 KB · Görüntüleme: 22
Size alışkın bir kuş ise (yani kaçmadan seve seve parmağınıza geliyorsa) ısırması dikkatinizi çekmek içindir yada sizden zarar gelmeyeceğini bildiği için kavga ediyor. Benim kuşum artık işi abartıp ben yürürken ayağımla bile kavga ediyor. Bir gün görmediğim için ezecegim diye korkuyorum. Muhabbet kuşları kavga etmeyi pek severler. Bazı kuşlar isirinca karşıdan tepki geldiğinde daha zevke gelir. Bizimki de öyle.. gerçi eskisi kadar isirmiyor ama isirdiginda yapma etme şişss deyince daha da zevke gelip daha çok ısırıyor. Bir de muhabbet kuşları kemirmeyi de çok severler büyük ihtimalle deriniz yumuşak geldiği için ağzında geveliyor derinizi.. kuşunuza oyuncak alın oyuncakla meşgul olsun biraz onlarla yorulsun belki sizinle uğraşmaktan vazgeçerler. Ana tabi başlangıçta dediğim gibi kuşunuz kaçarak parmağınıza geliyorsa size tam alismamis o yüzden ısırıyor bence.. Eğer böyleyse daha fazla ilgi gösterin düzelir inşallah

Size alışkın bir kuş ise (yani kaçmadan seve seve parmağınıza geliyorsa) ısırması dikkatinizi çekmek içindir yada sizden zarar gelmeyeceğini bildiği için kavga ediyor. Benim kuşum artık işi abartıp ben yürürken ayağımla bile kavga ediyor. Bir gün görmediğim için ezecegim diye korkuyorum. Muhabbet kuşları kavga etmeyi pek severler. Bazı kuşlar isirinca karşıdan tepki geldiğinde daha zevke gelir. Bizimki de öyle.. gerçi eskisi kadar isirmiyor ama isirdiginda yapma etme şişss deyince daha da zevke gelip daha çok ısırıyor. Bir de muhabbet kuşları kemirmeyi de çok severler büyük ihtimalle deriniz yumuşak geldiği için ağzında geveliyor derinizi.. kuşunuza oyuncak alın oyuncakla meşgul olsun biraz onlarla yorulsun belki sizinle uğraşmaktan vazgeçerler. Ana tabi başlangıçta dediğim gibi kuşunuz kaçarak parmağınıza geliyorsa size tam alismamis o yüzden ısırıyor bence.. Eğer böyleyse daha fazla ilgi gösterin düzelir inşallah
Kaçmıyor parmağa kola her yere geliyor o konuda çok şükür bir sıkıntı yok sürekli omuzda kafada duruyor ama anlamadık böyle yapmasını herkesin boynu kolu yara içinde büyük ihtimal dediğiniz gibi deriyi kemiriyor evde süs eşyalarının çoğu ip tarzı evde sürekli onları kemiriyor onları bırakıp bize sardı oyuncak alacağım o zaman umarım düzelir cevabınız için teşekkürler

Geri