kuşun derisindeki hastalık nedir

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan Ecrin
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Ecrin

Yeni Üye
Arkadaşlar biri kuşuna bakamıyormuş iki gün önce arkadaşıma vermiş.Arkadaşımda bana sordu kuş hastalıklı gibi diye ama ben kendi kuşlarım da böyle bir sıkıntı ya hiç rastlamadım. Malesef burada büyükbaş hayvanlara bakan dışında veteriner hekimde bulamadık. Kuş sürekli kaşınıyormuş tüyleri dökülmüş.Resimlerini ekliyorum ayrıca uçamıyormuşta kuş.Canımız da cok sıkıldı ne hale getirmişler kuşu.Ben az huzursuz görsem kuşumu ne yapacağımı şaşıyorum ..Lütfen bize bir yardım edin ilaçsa ilaç yani ne gerekirse temin edecem kuş için. :(
Şimdiden hepinize teşekkür ederim...

Ekli dosyalar

• byz 2.jpg
    byz 2.jpg
    71.2 KB · Görüntüleme: 19
  • byz 3.jpg
    byz 3.jpg
    79.7 KB · Görüntüleme: 19
  • byz1.jpg
    byz1.jpg
    75.5 KB · Görüntüleme: 18
Ense derisine 1 damla vilmectin damlatsın 10 gün arayla 3 defa. ayrıca hergün suya 1/3 oranında elma sirkesi katıp banyo yaptırsın.

Merhaba çok teşekkür ederim cevabınız için geçici bir durummu yoksa kalıtsal hastalıkmı mantar vs oluyomuş ya kuşlarda

Ben parazitten şüphelendim. Tüy biti veya akar gibi. Daha önce tüyleri problemsizdiyse tedaviye olumlu cevap verecektir.

Son düzenleme:
evet daha önceden sorun yokmuş tüylerinde
söyediklerine görede 1 yaşında filan
çok sorup başınızıda şişirmek istemem ama uçamamasının sebebi bundanmıdır yoksa kanadı filan krıksa ona ne yapabiliriz o konuda bir bilginiz varmı.

Tamam o zaman tedaviye cevap verir. Vitamini varsa haftada 3 defa versin dozu aşmadan. Ayrıca Probiyotik kullansın mutlaka.

Gerçekten çok teşekkür ederim yarın söylediğiniz ilaçları temin edeceğimm mutlaka

Rica ederim. Söz konusu bir can. Umarım iyileşecek. Ki yüksek ihtimalle iyileşir ama zaman alır. 1 , 1,5 ay kadar. Uçamaması ondan kanadı kırık olsa bariz belli olurdu.

İnşallah iyileşir. Güzel haberlerini veririm tekrar bu konu üstünden

Geri