Kuşun ayağı tele takılıyor

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan FakeBey
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

FakeBey

Yeni Üye
Muhabbet kuşum tünek ten tele indiği zaman yani yere uçmaya çalışıyor bi kaç saniye ayağı takılıyor sonra uçmayı bırakıp çıkıyor bu neden oluyor tırnağını kesmeli miyiz

Bu taban ızgaraları sıkıntılı ya atladıklarında kuşların ayakları inciliyor. Ayakları kırılanlar bile var. Bence gereksiz bişey kullanılmasa daha iyi. Temizliğini yaptıktan sonra ızgaraya gerek yok.
Bana da gereksiz geliyor teyzemlerde vardı ama onun üzerindede kakalar birikiyor ne kadar ızgara olsada kakayla temas oluyordu haftada bir yıkıyorlardı daha kötü onu yıkama kurutma daha zordur hergün kağıdını değiştirmek daha kolay

haklısınız ama kaka ile temas edicek her türlü ayakları

kumları vs oluyor ama onlar da mantıksız olur gene temas

Dostum kuşun ayağı dışkıya temas etsin bişey olmaz :) Tünekte de dışkısı kalıyo ve basıyor dışkıya. Önemli olan dışkılar çok birikmesin. Biriktikçe bakteri ürer. Kafes dibine kum koyanlar var dediğin gibi ancak bu seferde dışkı takibi yapamazsın hastamı değilmi anlayamazsın. Kafeste beyaz havlu kağıt kullanmak en mantıklısı, dışkıları kolayca gözlemleyebilirsin.

He diyelimki tabanda ızgara kullanıyorsun. Nasıl olsa temas etmiyor diye bir iki hafta temizlemedin. Ancak biriken dışkılardan yayılan gazlar ve mikroplar kuşu hasta etmeye yeter :) Koksidiyoz hastalığı çoğunlukla bu sebeple olur. Lafın kısası dışkıya temas etmesi kuşu hasta etmez ama birikmesi hasta eder ;)

Dostum kuşun ayağı dışkıya temas etsin bişey olmaz :) Tünekte de dışkısı kalıyo ve basıyor dışkıya. Önemli olan dışkılar çok birikmesin. Biriktikçe bakteri ürer. Kafes dibine kum koyanlar var dediğin gibi ancak bu seferde dışkı takibi yapamazsın hastamı değilmi anlayamazsın. Kafeste beyaz havlu kağıt kullanmak en mantıklısı, dışkıları kolayca gözlemleyebilirsin.

He diyelimki tabanda ızgara kullanıyorsun. Nasıl olsa temas etmiyor diye bir iki hafta temizlemedin. Ancak biriken dışkılardan yayılan gazlar ve mikroplar kuşu hasta etmeye yeter :) Koksidiyoz hastalığı çoğunlukla bu sebeple olur. Lafın kısası dışkıya temas etmesi kuşu hasta etmez ama birikmesi hasta eder ;)
haklısın her hafta sirke ile dezenfekte ediyorum zaten kafesi :)

Geri