Kuşumuz Uçmakta Zorlanıyor.

EyüpKaplan

Yeni Üye
selamlar,muhabbet kuşumuz 6 yaslarında,kanadında bı sıkıntı oldugunu düşünüyoruz kafesten cıkmak istemıyor cıktıgı zamanda ucmakda zorlanıyor. tek motorla ucmaya çalışan bir ucağı düşünün... genelde tellere tırmanıp boncugu arkasına alacak şekilde gagasıyla sallar.. demir boncugunu sağ sola sallarken şiddetli bi şekilde kanatlarına carptıgını düşünüyoruz.sık sık Canları yandıgında m.kuslarının cıkardıgı acı sesi bilirsiniz,o sesi duydugumu hatırlar gibiyim, Bugun ucarken cok yuksek sayılmada gücünü kaybedip birden sert zemine carptı düştüğü andakı o ses hala kulaklarımda ıcım acıdı dayanamadım size danısmak istedim Elimde geldıgınce detaylı anlatmaya calıstım..bunun yanı sıra hayvan aşırı çiftleşme isteği var..elin parmakları olsun kafesteki boncuk hatta yem yediği yemliklerin basamakları sürekli oralarda bi çiftleşme isteği var kerata da ..çok güzel kelimeleri telafuz edip konusan bi kus ve cok insancıl dişi alıpta konusmayı unutatacagını düşünüyoruz..saydıgım problemlerkonusunda tavsiye ve yardımlarınızı rica ederim..saygılarımla

Not:Bahsettiğim resimdeki sarı olan kustur
20171004_182844.jpg

Ekli dosyalar

• 20171004_182844.jpg
    20171004_182844.jpg
    1.7 MB · Görüntüleme: 9
Belli bir süre 10-15 gün kadar kafesten çıkarmayın çıkarsanız bile asla uçurmayın. İncinmişse düzelecektir. B kompleks vitamini , mineral özellikle de D vitamini ve probiyotik takviyesi yapın kuşlara.

benim ölen kuşta uçamıyordu,götürmediğim veteriner kalmadı, meğer ise psikolojik olarak uçmuyormuş, kanadının ikisinide gerdirip zıplıyordu, uçamadan öldü. çok yaramazdı , evde yetiştiren birisine götürdüm,kanadını kaldırdı kanadın altlarında uçları zayıflamış ve kırılmak üzere olan tüyleri aldı, biliyorum işkencemi yaptınız diyecekseniz, gerçektende tüyler alınınca rahatladı hayvan, dediğim gibi fazla yaşamadı, ama bize bir ay işkence yaşatmıştı

Kafesten 1,2 hafta çıkarmayin ve vitamin desteği yapın

Geri