Kuşumuz depresyona mı girdi ?

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan dt.mehmet
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

dt.mehmet

Yeni Üye
5 aylık bir muhabbet kuşumuz var.Çok duygusal ve sıcakkanlı bir kuş.Aldığımızda astım hastasıydı, hastalığı yenmek için aylarca çabaladık ve sonunda yendik. Hastalığı yendikten 1 hafta sonra kuşta bir cansızlık,halsizlik başladı.Çok hareketliydi ve başımızdan inmezdi.Kapısını açmamıza rağmen çıkmamaya başladı.Biz de yenilikler yapalım dedik, tüneklerini değiştirdik,güzel bi salıncak aldık.Ancak durumu daha da ilerledi iştahsızlık başladı.Bugün kafesten çıktı,biraz oynadı .Sonra uçmaya başladı uçarken birden kendini yere attı,adeta yere çakıldı.Hemen aldık yorgana sardık,bi kere uçtu ama saatlerdir uyuyo.Bir de kuşta bulduğu her kuytuya,kol altına yorganın içine girme isteği var.Çok üşüyor gibi,vücut ısısı da düşük.İşten akşam 4'te çıkıyorum,oldukça da ilgiliyim.Gündüz kendini yalnız hissetmesin diye müzik açıp gidiyorum.Biraz uzun ifade ettim ama görüşlerinizi paylaşırsanız sevinirim arkadaşlar.
WhatsApp Image 2017-04-07 at 20.23.47.jpeg

Son düzenleme:
Neden oldugunu senin bilmen lazım tedavide yanlış birşey mi yaptın naptın bilmiyorum ama kuşun durumu iyi görünmüyor

Arkadaslar gecen hafta kusumuza kalamar kemigi almistik.bi haftada yarisini yemis,farkemememisiz. Kusumuzdaki depresyon kalsiyum fazlaligi nedeniyleymis.Ancak bu durumun yol actigi ishal yuzunden 1 gun sonra kusumuz gozlerini yumdu ve bi daha acmadi.Siz siz olun kusunuza kalamar kemigi vermeyin.Yeniden kus almayi dusunmuyorum.Muhtemelen son mesajim.Hayirli Forumlar.

Geri