Kuşumuz öldü .

Ömer Can

Yeni Üye
Arkadaşlar kusumuz ishaldi . Kardeşim korktugu icin kuşu eldivenle seviyodu yada eline çorap geçirip öyle seviyodu ben yanlış olduğunu söylesemde anlamıyordu . Ailem beni sucluyor çünkü dün evin normal sıcaklığinda kuşu yıkamıştım düzgün şekilde hep yıkıyodum . Ama gittimiz kuşcu dediki kuş yıkanmaz senin hatanmış dedi . O yüzden sizce büyüzden mi yoksa stres yüzünden olan ishalden mi kuşu 11 11.30 civarı yıkadım . Kuruması 1 1.30 saat sürdü ama kurumuştu ve mutluydu . Lütfen cevaplayın . Saygılar .

İshal için tedavi gördü mü? Hastaydı muhtemelen. Bu nedenle vefat etmiştir. Keşke tedavi görseymiş. Ayrıca kuş yıkanmaz bu yanlış olmuş banyoluk takılır kuş içine kendi girer.

Musluğun altında sprey yardımı ile kendi yıkandı . Böyle olmazmı

Fıs fıs sprey ile muslukğun uştunde yıkadım .
Uygun şartlarda yani

Kuşlar canı istediğinde yıkanır zaten.Kuşumu yıkadım tarzı bir msj okuduğumda cidden şaşırıyorum.Mesela ben musluğun altına avucumu açıyorum eğer canı istiyorsa avucuma gelip yıkanıyor istemiyorsa yıkanmıyor.Kedi köpek değil ki yıkansın.Böyle çıkışır gibi oldu ama 2 gün önce sırf yıkamak için kafesin içinde kuşun tepesinden aşağı bardak bardak su boca edildiğini duydum. 3 gün sonra da kuş ölmüş.Bu tarz şeyler duyduğumda gerçeten kötü oluyorum

Kardeşim bi fıs sıkiyordum yere doğru isterse duruyodu istemezise uçup gidiyodu lütfen anlamadan konuşmayın .

Basiniz sagolsun oncelikle. Fisfislama yontemiyle kus yikanir ama siz 1 saate kurudu demissiniz. Fisfislamayla kus cok islanmaz 10 dk ya varmadan da kurur cunki komple islanmaz o yontemle. Neyse kusu eldiven corap vs. Ile sevmekte tabi kusa stres sebebi kuslar avuc icine alinip asla sevilmez hoslanmazlar. Bu demek degil ki kardesiniz yuzunden yada ailenizin size dedigi gibi sizin yuzunuzden oldugunu sanmiyorum. Yasadigi hastalik sonucu hayatini kaybetmistir diye dusunuyorum.

Geçmiş olsun üzüldüm :(

ishal olan kuşu bence yıkamamanız daha iyi olurdu.olan olmuş artık çok üzücü olsada herkes hata yapar.bir daha kuşu yıkamayın bence haftada bir sefer birkaç kere spreyleyin(çok ıslanmasına gerek yok)veya banyoluk verin kendi yıkansın en güzeli.kuşu eldivenle sevecek kadar korkuyorsa kardeşiniz hiç yaklaşmasa daha iyi olur.öteki kuşda aynı hataları yapmazsınız artık.ben çocuk gelince eve kuşları yüksek bir yere kaldırıyorum.küçük çocuklar çok stres yapıyor hayvanları.

Geri