Kuşumun yakın zamanda 3. Tüy dönemi

minnosbulut

Yeni Üye
Merhaba Muhabbet Kuşumun yaz aylarında girdiği 3. Tüy dökümü acaba bu sağlıksız bir şey mi yoksa normal mi merak ettim. Bikaç gün içinde çok fazla tüy dökmüş halsizlik gibi bi hali yok ama çok tüy dökmesi normal mi?

Hangi tohum ve yemleri veriyorsunuz? Haftalık beslenme ve ilaç düzeninizi belirtirseniz iyi olur. Bir de kuşun genel durumunu gösteren bir video ile yeni yapılmış dışkı fotolarını da atın size zahmet. Dışkılar Peçete üzerinde olursa daha iyi olur.

Hangi tohum ve yemleri veriyorsunuz? Haftalık beslenme ve ilaç düzeninizi belirtirseniz iyi olur. Bir de kuşun genel durumunu gösteren bir video ile yeni yapılmış dışkı fotolarını da atın size zahmet. Dışkılar Peçete üzerinde olursa daha iyi olur.
Yulaf gardenmix ve karışık yem jungle haftada 1 b vitamini koyuyorum suyuna. Onun harici yeşillik havuç ara ara yiyor. Bu ara ben hastaydım biraz ilgilenemedim ama yemi suyunu verdim. Acaba strese girip mi döktü tüylerini. Foto nasıl yükleniyo bilmiyorum.

Yulaf haftada 1 ya da 2 defa sadece kuş başına 1 çay kaşığı kadar verin. B vitaminini ayda 2 defa verin

Karışık yemde yulaf varsa haftada bir ekstra vermeni, yeterlidir.

Yulaf haftada 1 ya da 2 defa sadece kuş başına 1 çay kaşığı kadar verin. B vitaminini ayda 2 defa verin
Ekstra multivitamin veya probiyotik kullanmıyorum. Ama kuşum çok duygusal hemen depresyona giriyor bundan öncede tüylerini yoluyordu. O geçti şimdide tüylerini dökmeye başladı. Baharda 1 kez döktü sonra Haziran ayında döktü Haziran ayındakine mevsim geçişi dedim ama şimdi niye döküyor anlayamadım.

Beyaz peçete üzerine yaptığı 6 tane dışkının fotoğrafını paylaşın. Hizliresimcom sitesini kullanarak buraya linki ekleyin.
Kuşun güncel videosunu da görelim, streamable isimli siteyi kullanabilirsiniz.

Geri