Kuşumun telde uyuması

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan Mertkl
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Mertkl

Yeni Üye
Merhaba, 2 gün önce limonu sahiplendim, 2,5 - 3 aylık falan her gece gagasını tellere geçirip kafeste tellere asılı şekilde uyuyor acaba yerini yadırgadığı için mi yoksa bir hastalık belirtisi olabilir mi içim rahat etmedi yoksa böyle bir alışkanlığı olduğu için mi böyle yapıyor ?

Ekli dosyalar

• 26156E6D-9E03-4FC1-9FEA-BD045E2C6F61.jpeg
    26156E6D-9E03-4FC1-9FEA-BD045E2C6F61.jpeg
    2.7 MB · Görüntüleme: 155
Yeni olduğu için stresli ortama alışınca normale döner.

Sarı kuşum telde uyuyor. Hep gündüzleri yapardı şimdi de çıktı gece gece. :rolleyes: Bunalıyor desem üzerlerinde ince bir yün örtü var. Pencerenin üst havalandırmasından giren hava üşütmesin diye.

Salıncak takınca çıktıklarında inmeleri zor oluyor çünkü araları telle ayrı. Kendi alanları daralıyor salıncakla yani. Kafesten çıkarınca çoğu zaman iyilerken kafes içinde dururlarken dişi erkeği dövüyor sürekli vik vik yiyorlar birbirlerini diye aralarını kapattım, dışarıdayken görüşüyorlar.

Bu arada tüneğini aradaki telden biraz uzaklaştırdım ve şimdi tüneğinde mışıl mışıl uyuyor. Rahat edememişti demek ki. :)

Ben kuşumu alalı yaklaşık 2 ay oldu ve hala telde asılı uyuyor çok üzülüyorum bu durumuna. ışıklar açıkken hiç sıkıntı yok ama ışıkları kapattığımızda direk tele yapışıyor. Bu durumu hala aşamadık.:(

Ben kuşumu alalı yaklaşık 2 ay oldu ve hala telde asılı uyuyor çok üzülüyorum bu durumuna. ışıklar açıkken hiç sıkıntı yok ama ışıkları kapattığımızda direk tele yapışıyor. Bu durumu hala aşamadık.:(
Korkuyordur. Zifiri karanlık olmasın odası, sokak lambasının ışığı biraz girsin içeri.

Geri